za
NFT od Yuga Labs.

Yuga Labs traci dyrektora: Stare tweety wywołały burzę

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jeden z 4 dyrektorów Yuga Labs, pełniący także rolę social media managera, rezygnuje ze stanowiska. Shpend Salihu pożegnał się ze znanym w kryptowalutowej społeczności startupem w świetle skandalu. Otóż okazało się, że ktoś odnalazł jego tweety sprzed lat, które… delikatnie mówiąc nie zestarzały się dobrze. Rasistowskie żarty okazały się wystarczającym powodem, aby Shapend Salihu pożegnał się z Yuga Labs.

„Twitterowe wykopaliska” powodem rezygnacji jednego z dyrektorów Yuga Labs

W internecie nic nie ginie. Ta prawda wybrzmiewa dziś coraz głośniej i przekonują się o niej kolejne osoby. Media społecznościowe okazją się prawdziwą puszką Pandory, skrywającą „kwity” na każdego, kto postanowił w przeszłości opublikować kontrowersyjne treści lub wpisy. Boleśnie przekonał się o tym Shapend Salihu, czyli jeden z 4 dyrektorów star tupu Yuga Labs. Firma odpowiedzialna za BAYC, czyli serię NFT ze znudzonymi małpami, pożegnała się z Salihu.

Ściślej rzecz biorąc, to sam Salihu złożył w weekend rezygnację, jednakże możemy przypuszczać, że była ona podyktowana decyzją pozostałej trójki dyrektorów. Powodem zwolnienia były liczne rasistowskie wpisy, które Salihu opublikował kiedyś na łamach Twittera znanego dziś jako X. Warto dodać, że Salihu odniósł się do całej sprawy przepraszając za swoje zachowanie sprzed lat i dodając, że wpisy nie odzwierciedlają tego kim teraz jest, ani w co wierzy.

Seria NFT od Yuga Labs.

PR-owy kryzys, czyli pogarszająca się sytuacja firmy od NFT-ów z szympansami

Decyzja Yuga Labs w sprawie Shpenda Salihu mogła być tylko jedna. Nie chodzi już tylko o kwestie moralne, ale także o wizerunek firmy, który w ostatnim czasie jest coraz mocniej nadszarpywany. Startup o wartości 4 mld USD ma pod PR-ową górkę już od czasu spadku wartości tokenów. Twórców kolekcji BAYC pozwano, razem z domem aukcyjnym Sotheby’s, za manipulowanie cenami przy sprzedaży NFT-eków z charakterystycznymi małpami.

Pozostawienie Salihu na stanowisku miałoby poważny wpływ na i tak nadszarpnięty już wizerunek firmy. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy ktoś traci swoją posadę za tweety sprzed lat. Ostatni głośny przypadek dotyczył reżysera Jamesa Gunna, który w 2018 roku został zwolniony z Disneya i odsunięty od reżyserowania Strażników Galaktyki Vol. 3. Wszystko przez skandaliczne i wulgarne tweety. Co ciekawe, to zwolnienie okazało się tylko chwilowym gaszeniem pożaru przez giganta animacji, ponieważ po 5 latach, James Gunn powrócił i wyreżyserował film w 2023 roku. Czy taki sam los czeka zatem Shpenda Salihu?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności