za
X Layer czyli sieć giełdy OKX.

OKX uruchamia własną sieć warstwy 2 ETH – X Layer. Wyzwanie dla Base od Coinbase?

Giełda kryptowalut OKX uruchomiła własną sieć warstwy 2 ETH. X Layer ma być częścią ekosystemu giełdy, która w ostatnich miesiącach wyraźnie przyspieszyła swoją ekspansję. Czy giełda z Singapuru wyrasta właśnie na rywala Coinbase?

X Layer, czyli jeden z istotnych filarów ekosystemu giełdy OKX

Giełda OKX zdobywa licencje w coraz większej ilości krajów, takich jak chociażby Turcja. Ekspansja na światowe rynki wymaga nie tylko dobrego fundamentu, ale także innowacyjnego podejścia do rynku kryptowalut, jak i szeroko rozumianej branży Web3. Singapurska giełda wie, co robi, ponieważ oprócz rozszerzania swojej działalności, postawiła także na stworzenie własnej sieci warstwy 2 Ethereum. X Layer została zbudowana przy użyciu Polygon CDK  i jest pierwszą z sieci, które wykorzystują tzw. AggLayer Polygoni. Jest to rozwiązanie pozwalające na usprawnienie dedykowane sieciom Multi-chain.

Dyrektor marketingu OKX Haider Rafique podkreślił w swoim oficjalnym oświadczeniu:

Budujemy ekosystem, który jest jak najbardziej płynny i interoperacyjny. X Layer ma nieograniczony potencjał dzięki silnej społeczności OKX.

Nie są to tylko czcze przechwałki, ponieważ giełda z siedzibą w Singapurze ma obecnie ponad 50 mln użytkowników na całym świecie. Co więcej, jest także jedną z największych giełd pod względem wolumenu handlowego w świecie cyfrowych aktywów.

OKX uruchamia własną sieć warstwy 2 ETH - X Layer.

X Layer okaże się godnym przeciwnikiem dla Base od Coinbase?

Działania OKX wyraźnie wskazują, że giełda ma ambicje stać się jednym z liderów na rynku zcentralizowanych giełd cyfrowych aktywów. Stworzenie własnej sieci warstwy 2 Ethereum jest doskonałym sposobem na przyciągnięcie do siebie nowych użytkowników. Widoczny jest tu wyraźny początek rywalizacji z siecią Base od Coinbase, która działa od lipca ubiegłego roku.

Od swojej premiery sieć Base przyciągnęła około 8 mln użytkowników, przetwarzając łącznie 154 mld transakcji, według danych z Dune Analytics. X Layer według słów przedstawicieli giełdy OKX ma być jednym z kluczowych elementów budowanego ekosystemu. W połączeniu z bardzo szybką i sprawną ekspansją tej giełdy, rywalizacja Coinbase z OKX może stać się już niedługo faktem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
69 494,80 USD4,77%
Ethereum logo
EthereumETH
3396,79 USD10,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,09%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
583,59 USD1,47%
Solana logo
SolanaSOL
182,32 USD7,05%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,06%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3402,40 USD10,41%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD4,05%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,58 USD3,80%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD4,60%