za

Sąd w Korei Południowej przejmuje majątek współzałożyciela Terry warty 104 mln USD

robinhood aplikacja rejestracja

Korea Południowa przejmuje aktywa warte 104 miliony dolarów, które należą do współzałożyciela Terry. Decyzja została zatwierdzona przez Sąd Rejonowy w Seulu na podstawie wniosku prokuratorów.

Współzałożyciel Terry traci majątek

Służby Korei Południowej prowadzą nadal sprawę dot. Terraform Labs. Prawie sześć miesięcy po oficjalnym upadku projektu, władze kraju zamroziły majątek warty około 104,4 miliona dolarów (140 miliardów wonów), który należy do współzałożyciela Terry, Shina Hyun-seonga. Ten jest podejrzewany o nieuczciwe działania, które pomogły mu zbić tak dużą fortunę.

Decyzja o zamrożeniu majątku Shina o wartości ponad 104 milionów dolarów została zatwierdzona przez Południowy Sąd Rejonowy w Seulu na podstawie wniosku prokuratorów.

Sąd okręgowy zamroził wspomniane fundusze do czasu rozpoczęcia dalszego dochodzenia, poinformowały lokalne media.

W sprawie chodzi m.in. o sprzedaż tokenów projektu.

Doniesienia o tym, że ​​dyrektor generalny Shin Hyun-seong sprzedał LUNA w szczytowym momencie i osiągnął w ten sposób [spore] zyski lub że osiągnął zyski innymi nielegalnymi metodami, nie są prawdziwe – powiedział Cointelegraph adwokata Shina.

Zabezpieczenie środków przed oskarżeniem jest sposobem na powstrzymanie Shina przed pozbywaniem się funduszy i powodowaniem jeszcze większych szkód finansowych lub strat dla inwestorów.

Shin jest obecnie przesłuchiwany przez służby Korei Południowej. Chodzi m.in. o czerpanie w nielegalny sposób zysków z emitowania tokenów LUNA i TerraUSD (UST).

14 listopada południowokoreańscy prokuratorzy wezwali go do stawienia się w sądzie w ramach śledztwa w sprawie upadku jego firmy.

Sprawa jest polityczna?

Z kolei w pierwszym tygodniu listopada br. prokuratorzy oskarżyli kolejnego współzałożyciela Terry, Do Kwona, o manipulowanie ceną tokena jego projektu.

To bardzo rozczarowujące, że koreańscy prokuratorzy nadal próbują naginać ustawę o rynkach kapitałowych, aby pasowała do ich działań i forsować bezpodstawne roszczenia. Wcześniejsze wyroki sądów i oświadczenia koreańskich władz finansowych, w tym FSC, wykazały, że tokeny nie są papierami wartościowymi

– przekazał rzecznik Terraform Labs w pisemnym oświadczeniu dla Cointelegraph.

Już wcześniej obrońcy Do Kwona sugerowali, że cała sprawa ma wymiar polityczny i nie jest rzetelnym śledztwem.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności