dydx

Wolumen handlu na dYdX przebija wolumen na Coinbase

bitbay zonda

Jedna z najpopularniejszych zdecentralizowanych giełd, dYdX, osiągnęła kolejny kamień milowy. Jej całkowity wolumen obrotu w ciągu 24 godzin przewyższył wolumen największej amerykańskiej scentralizowanej giełdy – Coinbase.

dYdX wyprzedza Coinbase

Zbudowany na blockchainie Ethereum, dYdX to DEX wspierający handel kontraktami perpetual, dźwignię, rynek spot, a także pożyczki . Mimo, że został uruchomiony już kilka lat temu, jego wolumeny gwałtownie wzrosły dopiero w połowie 2021 roku. Według CoinGecko, w kwietniu i maju tego roku platforma odnotowała wolumen handlu w wysokości około 25 milionów dolarów.

W ciągu kolejnych kilku miesięcy zaczął on gwałtownie wzrastać, a kulminacja miała miejsce w ciągu ostatnich 24 godzin. Dane z agregatora pokazują, że dzienny wolumen na przestrzeni ostatniej doby wzrósł do 6,5 miliarda dolarów.

Dla porównania, największa amerykańska scentralizowana giełda – Coinbase – przetworzyła transakcje o wartości nieco ponad 3 miliardów dolarów. Za dYdX plasują się także Crypto.Com i Huobi. Jedyna platforma, która może pochwalić się większymi obrotami to Binance – z kwotą 23 miliardów dolarów.

Antonio Juliano, założyciel dYdX i były pracownik Coinbase, poinformował o osiągnięciu na Twitterze.

Warto zauważyć, że natywny token dYdX (DYDX), który ujrzał światło dzienne zaledwie kilka tygodni temu, również wzrósł pod względem wartości w USD. Podobnie jak większość tokenów DeFi, DYDX zyskał dziś 30% rosnąc do ceny 22 dolarów. Kilka godzin temu osiągnął nawet nowy rekord wszech czasów.

Czy te wzrosty powodują Chiny?

Społeczność kryptowalut twierdzi, że za tym nagłym wzrostem wolumenu stoją Chiny i ich zakazy. Jak informowaliśmy ostatnio, najbardziej zaludniony kraj świata ponownie zaatakował branżę, zakazując wszelkiej krypto działalności wewnątrz swoich granic.

Ruch ten przyniósł już konsekwencje dla niektórych scentralizowanych giełd. Huobi – prawdopodobnie najbardziej wykorzystywana platforma w Chinach – ogłosiła, że przestanie przyjmować nowych chińskich użytkowników.

Wkrótce potem Colin Wu wskazał, że wszystkie lokalne społeczności “dyskutują o tym, jak nauczyć się DeFi” i przewidział, że “zaleją” świat zdecentralizowanych finansów.

Niemniej jednak, Wu powiedział również, że większość wolumenu transakcji na dYdX była spowodowana przez yield farming, “a nie tylko popyt.” Przypomniał, że pierwsza epoka wydobycia transakcji na giełdzie zakończy się w ciągu najbliższych kilku godzin. Kiedy epoka 0 zakończyła się w dniu 31 sierpnia, 24-godzinny wolumen transakcji spadł o 90%.

Tagi
coinbase DeFi DEX dYdX wolumen

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.