Na giełdach znajduje się tylko 16% podaży ETH. To może być byczy sygnał

Ethereum ethereum eth

Ogólny popyt na ETH wciąż rośnie, a dane on-chain sugerują, że tylko w ciągu ostatniego roku całkowita podaż na giełdach […]

bitbay zonda

Ogólny popyt na ETH wciąż rośnie, a dane on-chain sugerują, że tylko w ciągu ostatniego roku całkowita podaż na giełdach zmniejszyła się o około jedną trzecią. Na platformach handlowych znajduje się obecnie mniej niż 20% wszystkich istniejących ETH.

Inwestorzy wycofują ETH z giełd

Blockchain Ethereum jest prawdopodobnie najbardziej wykorzystywaną siecią w przestrzeni kryptowalut. W końcu jest to centrum licznych projektów związanych z dwoma najgorętszymi trendami minionego roku – NFT i DeFi.

Inwestorzy zaczęli coraz mocniej dostrzegać potencjał tego protokołu. Znane postacie ze świata finansów, które otwarcie przyznały się do posiadania udziałów w drugiej co do wielkości kryptowalucie to m.in. Mark Cuban i Robert Kiyosaki.

Dane on-chain od firmy analitycznej Santiment sugerują, że większość inwestorów Ethereum wydaje się mieć bycze nastawienie. W ciągu ostatniego roku drastycznie spadła bowiem liczba tokenów ETH znajdujących się na giełdach.

Jeszcze 26 września 2020 roku na platformach handlowych znajdowało się 24,1% całkowitej podaży. Rok później odsetek ten zmniejszył się o około jedną trzecią i wynosi 16,1%. Według Santiment „jest to dobry znak dla cierpliwych hodlerów”.

Wzrost cen etheru w ciągu roku

Zmniejszająca się podaż ETH na giełdach zasadniczo oznacza, że inwestorzy nie spieszą się ze sprzedażą swoich monet. To z kolei może być byczym sygnałem. Imponujące jest samo spojrzenie na to, co działo się z wartością ETH w stosunku do dolara w tym samym okresie.

26 września ubiegłego roku ETH kosztował około 350 dolarów. W kolejnych miesiącach rozpoczęła się pełna hossa i do końca 2020 roku wartość monety wzrosła ponad dwukrotnie.

Rok 2021 rozpoczął się jeszcze bardziej. Druga co do wielkości kryptowaluta podwoiła swoją cenę, przełamała swoje ATH i weszła na nieznane terytorium. Wszystko to osiągnęło kulminację w połowie maja, kiedy to moneta wykreśliła swój obecny rekord wszechczasów powyżej 4400 USD.

Pomimo późniejszego cofnięcia i zmienności, ETH nadal stabilnie utrzymuje się powyżej 3000 dolarów. Oznacza to, że w tym samym czasie, w którym inwestorzy wycofywali  swoje zasoby z giełd, cena tego aktywa wzrosła o prawie 800%.

Tagi
ETH Ethereum giełdy On-Chain Santiment

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.