Dzieła znanego malarza zostaną sprzedane w postaci NFT

Blockchain Wiadomości

Władimir Baranoff-Rossine był rosyjskim malarzem pochodzenia żydowskiego. Do tego awangardowym artystą i wynalazcą. Teraz jego rodzina wystawi na sprzedaż kolekcję […]

Władimir Baranoff-Rossine był rosyjskim malarzem pochodzenia żydowskiego. Do tego awangardowym artystą i wynalazcą. Teraz jego rodzina wystawi na sprzedaż kolekcję jego dzieł. W ramach inicjatywy na rynku pojawi się też pewna liczba obrazów, które zostaną zdigitalizowane i sprzedane jako NFT.

Władimir Baranoff-Rossine na rynku NFT

W podcaście Brave New Coin, dyrektor generalny rynku NFT Mintable, Zack Burks, zauważył, że zbliżająca się aukcja dzieł rosyjskiego malarza może być najbardziej znanym przykładem tokenizacji fizycznego obrazu i sprzedaży praw do niego w postaci tokenów.

– To historyczne wydarzenie, nigdy wcześniej nie mieliśmy czegoś takiego w ekosystemie NFT – powiedział Burks. – NFT istnieją już od trzech lat, przynajmniej na Ethereum, i nigdy nie było stokenizowanego dzieła sztuki. To zawsze było coś, o czym rozmawialiśmy w ekosystemie NFT, ale tak naprawdę nigdy nie zostało to osiągnięte, a zwłaszcza nie od kogoś, kto ma prawa do obrazów Władimira Baranoffa-Rossine’a – dodał.

Wnuk Baranoffa-Rossine’a, również Władimir, powiedział, że połączenie sztuki w postaci czystofizycznej i technologii blockchain dobrze pasuje do spuścizny jego dziadka. Baranoff-Rossine był bowiem wynalazcą, a także rzeźbiarzem i malarzem. Znany był z awangardowych eksperymentów i dzieł łączących dźwięk, kolor i technologię, takich jak „oktofoniczny fortepian”.

Władimir Baranoff-Rossine

Kolekcja dla grubych ryb

W związku z aukcją Mintable oczekuje zainteresowania ze strony kolekcjonerów dzieł sztuki i tzw. wielorybów z rynku kryptowalut.

Lubię NFT, zbieram NFT, a kiedy to widzę, chcę to kupić. Chcę powiesić to na ścianie, chcę mieć w domu dzieło sztuki oraz przy okazji mieć NFT. Na tym polega piękno tej idei – powiedział Burks.

Warto dodać, że dotąd NFT kojarzyły się raczej ze sztuką nowoczesną i współczesną muzyką. Niedawno swój album – także w postaci tokenów – wydała grupa Kings of Leon. Oprócz rockmenów swoje grafiki w postaci NFT sprzedała Grimes, znana wokalistka i prywatnie partnerka Elona Muska.

Z kolei sam Musk chciał niedawno sprzedać swoją piosenkę i wizualizację do niej. Tyle że ostatecznie się… rozmyślił.

Tagi
Blockchain dzieła sztuki NFT tokeny nft Władimir Dawidowicz Baranoff-Rossine

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.