Willy Woo: do 2025 r. 1/8 populacji będzie związana z BTC

2021-03-31 Bitcoin Wiadomości

Znany analityk z rynku BTC, Willy Woo, przewiduje, że ostatecznie aż miliard ludzi będzie miało kontakt z Bitcoinem. Wynik ten […]

Znany analityk z rynku BTC, Willy Woo, przewiduje, że ostatecznie aż miliard ludzi będzie miało kontakt z Bitcoinem. Wynik ten zostanie osiągnięty znacznie szybciej, niż większość z nas myśli.

Willy Woo: adopcja BTC trwa

W nowym wywiadzie dla Real Vision Finance Woo powiedział, że adopcja BTC rośnie w imponującym tempie.

Ta rzecz [tj. BTC] rośnie nieprzerwanie od 11 lat i [skala adopcji] podwaja się co 12 miesięcy. To daje nam 4%, potem 8% i tak dalej. Obecnie jesteśmy na dobrej drodze, aby miliard ludzi miał ekspozycję na Bitcoina jako klasy aktywów w ciągu najbliższych czterech lat. Do 2025 r. 1/8 światowej populacji będzie miała ekspozycję na tę bazę monetarną. To wszystko dzieje się bardzo, bardzo szybko – powiedział.

Analityk twierdzi, że Bitcoin jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, jeśli chodzi o adopcję. Podkreśla jednak, że w nadchodzących latach będziemy świadkami gwałtownego wzrostu tego procesu. Jego zdaniem bitcoinowy rok 2021 to odpowiednik internetowego roku 1994, gdy globalna sieć dopiero raczkowała.

– W ciągu następnych czterech lat zamierzamy teleportować się do 2005 r. (…) Jeśli się nad tym zastanowić, to w roku 1994 mieliśmy bardzo powolny internet dial-up. Używało go bardzo niewiele osób, ale sieć szybko się rozwijała. W 2005 roku wszyscy byliśmy na Facebooku. IPhone był tuż za rogiem, a Internet był dostępny dla każdego na świecie. Następne cztery lata przyniosą wiele zmian w systemie finansowym, to pewne – dodał.

willy woo 2Bitcoin obrał inną drogę niż Amazon

Woo zauważa, że ​​duże firmy technologiczne, takie jak Uber czy Amazon, często startują dzięki inwestycji początkowej w wysokości kilku milionów dolarów, a kończą na pierwszych ofertach publicznych (IPO) i setkach miliardów dolarów. Według Woo, Bitcoin po prostu obrał inną drogę.

– Jedyną różnicą w tej chwili jest to, że tak się złożyło, że Bitcoin miał publicznie podaną cenę, którą każdy mógł zobaczyć, każdy na świecie miał dostęp do zakupu tego aktywa od razu – powiedział.

Dziś BTC kosztuje około 60 000 USD. To ok. 3 proc. więcej niż tydzień temu. Pytanie brzmi, ile będzie warty, gdy będzie posiadała go 1/8 populacji świata.

Tagi
1 mld użytkowników btc bitcoin btc kim jest użytkownik kryptowalut willy woo

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.