Wieloryby skupują Bitcoiny

2019-10-13 Bitcoin

Liczba adresów w blockchainie BTC posiadających ponad 1000 monet oraz liczba bitcoinowych milionerów wzrosła w tym roku. Wieloryby skupują kryptowaluty? […]

Liczba adresów w blockchainie BTC posiadających ponad 1000 monet oraz liczba bitcoinowych milionerów wzrosła w tym roku. Wieloryby skupują kryptowaluty?

Liczba adresów w sieci BTC, na których znajduje się ponad tysiąc monet, osiągnęła najwyższy poziom ponad 2000 właśnie w tym miesiącu. Zauważył to jeden z twitterowiczów w swoim wpisie.

Wieloryby skupują

W 2019 r. odnotowano znaczny wzrost adresów BTC należących do tzw. wielorybów. Nie jesteśmy pewni, do kogo należą te adresy. Ich właścicielami mogą być inwestorzy instytucjonalni lub giełdy. Można założyć, że właściciele platformy Bakkt także skupowali BTC w tym roku, ponieważ te stanowią podstawy ich kontraktów futures. Ogromny wzrost na polu nabywców zaobserwowano również w grudniu 2018 r., kiedy cena BTC spadła poniżej 3200 USD.

Wieloryby mogły również gromadzić dużo BTC podczas bessy w 2018 roku i dziś HODLują. Kupowanie, gdy ceny gwałtownie spadają, jest przerażające nawet dla doświadczonych handlowców, ale rynki bessy są zarazem okazjami dla zakupów dla niektórych.

Wzrost adresów zawierających ponad 1000 BTC jest dowodem na to, że tak się dzieje, i może również wskazywać, że większe giełdy przechowują więcej zasobów cyfrowych.

Milionerzy w świecie kryptowalut

whale alert wielorybyKolejny wykres, opublikowany przez analityka Willy Woo, pokazuje, że liczba milionerów BTC wynosi zaledwie 12 000. Warto dodać, że – zgodnie z szacunkami – na świecie żyje dziś „tylko” 36 milionów milionerów. Zaledwie 12 tys. z nich to „bitcoinowi milionerzy”.

Liczba ta prawdopodobnie wzrośnie wraz z ceną i adopcją. Bitcoin jest nadal bardzo niedojrzały jako klasa aktywów i technologia.

Siłę sieci Bitcoina pokazuje wskaźnik hash, który osiągnął ostatnio nowy rekordowy poziom 110,19 EH / s według Bitinfocharts.com. Wskaźnik ten jest miarą mocy obliczeniowej i bezpieczeństwa sieci i stale rośnie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zaledwie dwa miesiące temu wskaźnik hash osiągnął 80 EH / s i wzrósł o 37 proc. w tak krótkim czasie. W ubiegłym miesiącu po raz pierwszy przekroczył on 100 EH / s.

Cena BTC wynosi zaś dziś ok. 8 500 USD, co przekłada się ok. 1 proc. wzrostu w skali doby.

Tagi
bitcoin hash rate btc milioner btc wieloryby

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.