Osiem giełd kryptowalut rządzi rynkiem?

2019-10-09 Giełdy kryptowalut

Twitterowicz The Token Analyst zauważa, że prawie 7 proc. całej podaży Bitcoinów (BTC) znajduje się dziś w portfelach ośmiu głównych […]

Twitterowicz The Token Analyst zauważa, że prawie 7 proc. całej podaży Bitcoinów (BTC) znajduje się dziś w portfelach ośmiu głównych giełd kryptowalut.

Giełdy są największym HODLerem

8 października użytkownik Twittera The Token Analyst napisał w social mediach, że spora część podaży Bitcoinów znajduje się dziś właściwie na portfelach, które należą do wiodących giełd kryptowalut.

Konto na Twitterze udostępnia aktualne i historyczne dane dot. blockchaina BTC. Zauważa teraz, że aż 1,2 miliona coinów znajduje się obecnie w portfelach ośmiu głównych giełd. Stąd te są nazywane przez The Token Analyst „największymi HODLerami”.

Towarzyszący wpisowi wykres pokazuje, że to Huobi Group przewodzi hodlującym giełdom kryptowalut pod kątem największej ilością BTC w swoich portfelach. Binance i BitMEX walczą o drugie miejsce.

HODL

hodl giełdyJednym z najbardziej znanych słów w języku fana kryptowalut jest wyraz HODL, który zostało wymyślony na forum BitcoinTalk prawie sześć lat temu, kiedy Bitcoin zaczął spadać po osiągnięciu ówczesnego ATH na poziomie – w zależności od giełdy – 1000 – 1200 USD.

Członek Bitcointalk, GameKyuubi, zyskał uznanie w środowisku za stworzenie słowa HODL, które jest od tego czasu powszechnie rozumiane jako zalecenie, aby nie sprzedawać zasobów cyfrowych w czasach paniki i strachu. Oczywiście jego geneza jest dość zabawna. Forumowicz błędnie przeliterował słowo „trzymaj” (hold) w czasie pisania postu (zapewne – jak można się domyślić – musiał pisać go w wielkim stresie, patrząc na wykres; kto w końcu w takich okolicznościach, gdy Bitcoin spada, myśli o ortografii!).

Cena Bitcoina wzrośnie

Obecny, dość nudny, okres na wykresie BTC sprzyja tworzeniu nowych analiz. I tak ekspert Big Cheds, powiedział niedawno, że w dalszym ciągu pozostaje wierny w stosunku do BTC i uważa, że kryptowaluta mocno nas zaskoczy w dłuższej perspektywie.

Z drugiej strony profil The Whale Alert odkrył, że jakiś duży gracz ruszył ze swojego konta aż ponad 13 tys. BTC. To wywołało masę spekulacji: czy chodzi o nowy, wielki zrzut coinów na rynek, by załamać cenę, czy też pompowanie kursu.

Tagi
btc cena cena bitcoin giełdy kryptowalut hodl kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.