Whale Alert: w ruch poszedł pakiet ponad 13 tys. BTC

2019-10-09 Kurs Bitcoin

Czy czeka nas kolejny spadek na wykresie Bitcoina? Użytkownik Twittera, Whale Alert, zauważył, że w sieci kryptowaluty przenoszone jest aż […]

Czy czeka nas kolejny spadek na wykresie Bitcoina? Użytkownik Twittera, Whale Alert, zauważył, że w sieci kryptowaluty przenoszone jest aż 13 180 BTC, wartych teraz ponad 108 milionów USD.

Transakcja wywołała prognozy dotyczące ceny BTC. Niektórzy sugerują że ten pakiet coinów jest już przygotowywany do sprzedaży, a tym samym obniżenia kursu. Dla innych z kolei zwiększona aktywność wieloryba może również oznaczać przygotowanie do rajdu. Nie jest to w żadnym razie niezwykła transakcja, choć takie ruchy nie są częste.

Nastoje na rynku

whale alertPo zróżnicowanych opiniach nt. ruchy wieloryba widać, jak napięta jest dziś sytuacja na rynku. Jedni liczą na spadki, inni na hossę.

Opisywany przez Whale Alert adres znajduje się pod numerem 52 na „liście najbogatszych adresów Bitcoina”. Posiada 0,07396 proc. całkowitej podaży BTC. Został założony w 2016 roku i jest raczej aktywny, bowiem jest z nim powiązanych aż 121 transakcji.

Zwiększona aktywność

Sieć Bitcoina powróciła do stosunkowo wysokiej aktywności, która wynosi ponad 800 000 transakcji dziennie. Eksperci uważają, że rzeczywisty przepływ funduszy może być niższy. Aktywność w blockchainie może być bowiem myląca przez gwałtowne wzrosty mikrotransakcji.

W ostatnich dniach sieć Bitcoina przetransferowała jednak fundusze o wartości nieco poniżej 1 miliarda dolarów.

Cena Bitcoina

W momencie pisania tego tekstu cena BTC wynosi nieco ponad 8 200 USD, co oznacza, że wzrosła o ok. 0.5 proc. w skali doby. Ether, token Ethereum, jest notowany po po 183 USD i urósł na wykresie aż o 1,5 proc. w ciągu 24 godzin. Równie dobrze radzi sobie token XRP Ripple, który kosztuje 0,27 USD i zdrożał od wczoraj o 1,23 proc.

Co czeka nas w przyszłości? Coraz częściej można przeczytać o nowej bańce na kryptowalutach, ale dopiero za ok. 2 lata.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin bitcoin kurs btc cena cena bitcoina kurs bitcoina kurs btc whale alert

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.