za
Wenezuela planuje przyspieszenie adopcji USDT.

Wenezuela planuje przyspieszenie adopcji USDT. Reakcja na sankcje USA

1,5% dla maluszka

Władze Wenezueli planują przyspieszenie adopcji USDT, jako odpowiedź na sankcje ze strony USA. Państwowa firma naftowa PDVSA przygotowuje się do zwiększenia wykorzystania stablecoina USDT do eksportu ropy naftowej i oleju opałowego. Przyspieszenie adopcji USDT ma na celu zminimalizowanie ryzyka zatrzymania zysku ze sprzedaży ropy naftowej na zagranicznych kontach bankowych. Czy Wenezuela przejdzie na Tethera nie tylko w przypadku eksportu węglowodorów?

Przyspieszenie adopcji USDT odpowiedzią Wenezueli na kolejne sankcje USA

Wenezuela jest państwem, którego praktycznie cała gospodarka opiera się o wydobycie i sprzedaż ropy naftowej. Choć przez dekady kraj ten był istnym Eldorado (szczególnie lata 70. i 80. XX wieku), tak socjalizm i brak rozważnego gospodarowania środkami, doprowadził go do totalnego bankructwa i hiperinflacji. Obecnie Wenezuela jest bankrutem z ciągle prężnie działającym przemysłem naftowym. Stany Zjednoczone postanowiły ponownie nałożyć na kraj sankcję, o czym w poniedziałek 22 kwietnia donosiła agencja Reuters. Departament Skarby USA dał klientom i dostawcom PDVSA czas do 31 maja na zakończenie transakcji.

Przyspieszenie adopcji USDT.

PDVSA będąca firmą państwową postanowiła zareagować na sankcje USA i planuje przyspieszenie adopcji USDT. Dzięki temu firma chce zminimalizować ryzyko zatrzymania zysku ze sprzedaży ropy naftowej. Co ciekawe, kiedy Stany Zjednoczone w 2023 roku złagodziły sankcje dla Wenezueli, to kraj ten eksportował astronomiczną ilość niemal 700 000 baryłek ropy dziennie, z czego 65% importu trafiało do Chin, zaś 19% do Stanów Zjednoczonych.

Czy Wenezule przyspieszy adopcję kryptowalut także w innych sektorach gospodarki?

Adopcja kryptowalut w Ameryce Łacińskiej jest na bardzo wysokim poziomie. Choć przykład Salwadoru jest zdecydowanie tym najbardziej jaskrawym, tak inne kraje także aktywnie wprowadzają rozwiązania bazujące na kryptowalutach. Wenezuela znana jest z tego, że to społeczeństwo zaczęło masowo przerzucać swoje oszczędności na cyfrowe aktywa, aby powstrzymać hiperinflację. W kraju Nicolasa Maduro bardzo popularny jest zarówno BTC, jak i USDT.

Warto zaznaczyć, że dotychczas to właśnie obywatele korzystanie z Tethera, aby niejako obejść sankcje USA i korzystać z USD. Dziś okazuje się, że dokładnie takie same plany ma rządowa firma PDVSA. Jeżeli władza zobaczy, że korzystanie z cyfrowych aktywów daje przewagę i pozwala uniknąć sankcji, to przyspieszenie adopcji USDT będzie widoczne także w pozostałych sektorach gospodarki.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
61 875,24 USD4,61%
Ethereum logo
EthereumETH
3085,79 USD3,03%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
580,60 USD3,29%
Solana logo
SolanaSOL
142,68 USD2,48%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD1,28%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3082,38 USD3,02%
Toncoin logo
ToncoinTON
5,52 USD7,60%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD4,57%