Weiss Crypto Ratings: „To oczywiste, że Cardano jest lepsze niż EOS”

Wiadomości

Każdy uczestnik rynku kryptowalut, który pamięta sytuację rynkową mającą miejsce na przestrzeni drugiej połowy 2017 roku, nie raz spotkał się […]

Każdy uczestnik rynku kryptowalut, który pamięta sytuację rynkową mającą miejsce na przestrzeni drugiej połowy 2017 roku, nie raz spotkał się z głośnymi obietnicami bez pokrycia. Tak zwany shill (czyli nakręcanie publiki), odbił się nie małym echem na wielu, pochopnie podejmujących decyzję, inwestorach. Dziś Weiss Crypto Ratings, uznana firma zajmująca się ocenianiem kryptograficznych projektów, zdaje się wskrzeszać panujący niegdyś trend „shillingu”. Dlaczego mamy takie przypuszczenia? Zobaczcie sami.

Jak za starych czasów

W jednym ze swoich tweetów, Weiss Crypto Ratings, postanowiło pochwalić Cardano (ADA), kosztem EOS-a. Jak nie trudno się domyślić, te proste i dosadne słowa, spowodowały niemałą falę hejstu wśród internautów. Jak możemy wyczytać z tweeta:

Tłumaczenie na polski:

To oczywiste, że Cardano jest lepsze niż EOS. EOS był pierwszy na rynku, lecz coraz bardziej staje się jasne, że z tej dwójki, to Cardano jest o niebo lepsze. Więcej szczegółów na ten temat, w kolejnych tweetach.”

Jak nie trudno się domyślić, wiele osób oburzyło się na tak prostolinijne stwierdzenia, które w dodatku nie były poparte żadnym konkretnym argumentem. W późniejszej dyskusji Weiss Crypto Ratings, zdecydowało się jednak podać kilka argumentów. Oto jeden z nich:

1/4 EOS ma nie tylko problemy ze swoją centralizacją, lecz ostatnio, sieć nie mogła przetwarzać transakcji dla nikogo kto nie posiadał odpowiedniej ilości ulokowanych i stake-owanych EOS. Jest to rezultatem tego, że EOS próbuje jakoś sobie radzić ze swoją bez prowizyjną strukturą.

Do dyskusji włączył się również profil społeczności EOS z Nowego Jorku. Wytoczyli oni, całkiem konkretny argument – mianowicie:

Lepiej więc zmieńcie swoje własne rankingi @WeissCrypto, ponieważ sami oznaczyliście #EOS jako „oczywiście lepszy” niż Cardano… Jak ktoś ma traktować serio firmę zajmującą się ocenianiem, skoro ona sama nie traktuje swoich rankingów poważnie? 

Do komentarza, zostało również załączone poniższe zdjęcie:

Nowy wątek

Cóż, Weiss Crypto Ratings nie przejęło się zbytnio tym ostatnim komentarzem. Zamiast tego postanowili dodać kolejnego tweeta:

Tłumaczenie tweeta:

Cardano ukończyło pierwszego snapshota oraz sprawdzanie stanu portfeli na testnecie Shelley. Ten ostatni krok w kierunku stakingu pozwoli inwestorom na zarabianie na swoich tokenach ADA po raz pierwszy w historii. Nie zapomnijcie przenieść swoich ADA na portfel Daedalus, jeśli chcecie w tym uczestniczyć.

Jesteśmy ciekawi dalszego rozwoju tematu, oraz kolejnych śmiałych stwierdzeń obydwu stron tej dysputy.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Gdybyście mieli hodlować jedną z wymienionych cyfrowych monet, byłoby to ADA czy EOS?

Tagi
ada Cardano Eos weiss crypto ratings

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.