Indie: Projekt ustawy zakazującej używania kryptowalut, nie trafi na Zimowe Obrady Parlamentu.

Wiadomości

Jest kilka krajów, w których organy mające wpływ na legislaturę nie patrzą na kryptowaluty z zachwytem. Niestety do jednego z […]

Jest kilka krajów, w których organy mające wpływ na legislaturę nie patrzą na kryptowaluty z zachwytem. Niestety do jednego z nich należą Indie. Kraj, w którym zamieszkuje ponad 1,3 mld ludzi – a więc ok. 17% z całej populacji na Ziemi.

Wróćmy na chwilę do przeszłości. W kwietniu 2018 roku, Bank Rezerwy Indii, wezwał pozostałe banki w Indiach do zaprzestania świadczenia usług dla jakichkolwiek przedsiębiorstw związanych z krypowalutami. Pisaliśmy o problemach indyjskich krypto-przedsiębiorców tutaj.

Aktualnie obrót i handel cyfrowymi walutami pozostaje w Indiach legalny.

Najgorsze przed nami?

Indyjski rząd zaplanował zajęcie się sprawą kryptowalut na Zimowe Obrady Parlamentu. Jednakże według agendy, projekt ustawy zatytułowany „Zakazanie Kryptowalut i Regulacja Oficjalnych Walut Cyfrowych”, nie ukaże się podczas Zimowej Sesji Obrad Parlamentu Indii.

Niestety, tytuł nie jest tu przypadkiem, gdyż ustawa proponuje faktyczny i kompletny zakaz użytkowania kryptowalut w Indiach. Z drugiej jednak strony, przedmiotem ustawy miało być również wprowadzenie „Cyfrowej Rupii Indyjskiej”. Oczywiście emitentem tej waluty byłby Indyjski Bank Rezerwy.

Warto również zauważyć, że potencjalna ustawa, nie zakazuje użytkowania technologii blockchain oraz pokrewnych rozwiązań kryptograficznych.

Chwilowa ulga

Jak komentuje sytuację Sohail Merchant, CEO indyjskiej giełdy kryptowalut Pocketbits, jest to tymczasowa ulga. Nawołuje zarazem do zjednoczenia się i przedstawienia swoich pomysłów organom regulacyjnym. Jak możemy wyczytać w tweecie:

Tłumaczenie na polski:

Projekt ustawy Zakazującej Krypto nie pojawił się w Agendzie Zimowych Obrad Parlamentu.

Jest to ulga na teraz, jednak wykorzystajmy ten czas by połączyć siły i przedstawić nasz punkt widzenia organom regulacyjnym. Zapomnijmy o konkurencji/ego, niech nasze myśli wybrzmią we wspólnych słowach.

Nischal Shetty, CEO kolejnej giełdy kryptowalut – Wazirx – oznajmił, że opóźnienie to jest dobre dla kryptowalutowego ekosystemu w Indiach. Zasugerował również, że rząd potrzebuje więcej czasu aby ponownie przemyśleć kwestie całkowitego zakazu kryptowalut.

“Świetnie widzieć, że Indyjski Rząd się z tym nie spieszy. Oni [Rząd] słuchają.”

Tagi
bitcoin w Indiach Indie Indie kryptowaluty kryptowlauty indie

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.