BitMEX – opis giełdy i rejestracja krok po kroku

giełda kryptowalut Giełdy kryptowalut

Giełda kryptowalut BitMEX jest dziś jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. W tym artykule przybliżymy jej specyfikę oraz pokażemy […]

Giełda kryptowalut BitMEX jest dziś jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. W tym artykule przybliżymy jej specyfikę oraz pokażemy jak wygląda rejestracja na BitMEX, krok po kroku.

Uwaga! Ze względu na wysokie ryzyko inwestycyjne jakie niesie ze sobą handel z dźwignią odradzamy początkującym traderom tę formę gry na giełdzie. Jeśli czujesz się dostatecznie pewien, by zacząć lewarować swoje zagrania, zacznij grę od maksymalnie 1:10 i powoli zwiększaj dźwignię.

Krótka historia oraz opis platformy BitMEX

Za BitMEX stoją: Arthur Hayes, Ben Delo i Samuel Reed, którzy wystartowali z platformą jeszcze w 2014 roku, czyli w czasie, gdy o Bitcoinie słyszało znacznie mniej osób niż dzisiaj. Pomysł z giełdą kryptowalut okazał się dla tego tria strzałem w dziesiątkę. Od tego czasu giełda działa nieprzerwanie, bez żadnych hakerskich incydentów (poza drobnym włamaniem na konto Twitter należące do BitMEX, jednak bez narażania środków klientów), co budzi równie pozytywne nastawienie względem jej dalszych poczynań. Dziś giełda jest jedną z najbardziej popularnych tego typu platform na rynku cyfrowych monet.

Ta platforma jest najbardziej znana w środowisku krypto-inwestorów z posiadania opcji dźwigni, która może zostać ustawiona na maksymalnym poziomie 100:1. Od razu jednak ostrzegamy: tak, daje to szanse na zwielokrotnienie Waszych zysków, ale też potęguje skalę potencjalnych strat. Jeśli więc jesteś doświadczonym traderem i chcesz handlować z dźwignia, BitMEX to miejsce dla Ciebie!

Co jeszcze giełda kryptowalut BitMEX oferuje swoim traderom?

Poza dźwignią, giełda oferuje też bardzo wysokie wolumeny, dzięki czemu bez trudu upłynnimy lub zakupimy na niej cyfrowe aktywa. Dziś na platformie dostępne są takie cyfrowe waluty jak: Bitcoin (tu pod nazwą XBT), Cardano, Bitcoin Cash, EOS, ETH (token Ethereum), Litecoin, Tron i XRP (token Ripple).

BitMEX to giełda kryptowalut wykorzystywana przede wszystkim do handlu z dźwignią, dlatego prowizje na giełdzie nie należą do najtańszych. Za wystawienie zlecenia (maker fee) kupna/ sprzedaży zapłacimy 0,025%. Natomiast za zrealizowanie (taker fee) giełda pobierze od nas 0,075% prowizji. BitMEX ma zróżnicowane opinie właśnie ze względu na dwa powyższe czynniki: stosunkowo wysokie prowizje oraz wysokie ryzyko jakie niesie ze sobą lewarowanie transakcji. Jest to jednak najpopularniejsza platforma do handlu z dźwignią na rynku i korzysta z niej wielu doświadczonych traderów, umiejących skalkulować ryzyko inwestycyjne.

Rejestracja na BitMEX

Jeśli chcesz dołączyć do grona traderów handlujących na BitMEX, zaraz dowiesz się jak przebiega rejestracja na tej platformie. Cały proces trwa bardzo krótko, gdyż giełda nie wymaga od nas żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. Aby zacząć handel na tej platformie, wystarczy tylko podać podstawowe dane.

Rejestracja w BitMEX rozpoczynamy od kliknięcia w ten link: https://www.bitmex.com/register/qNMVn8

Korzystając z naszego linku partnerskiego otrzymasz 10% zniżki na prowizję w BitMEX, na okres 6 miesięcy. Dodatkowo wspierasz rozwój portalu, a tym samym adopcję kryptowalut w Polsce i na świecie. Dziękujemy!

Po kliknięciu w link, ukaże się następujące okno:

bitmex rejestracja krok 1

Po uzupełnieniu pierwszego formularza, otrzymasz link rejestracyjny na podany przez Ciebie adres email. Pozostaje go kliknąć, po czy zostaniesz przekierowany na stronę giełdy BitMEX. Tam zalecamy od razu skorzystać z możliwości, jakie daje nam platforma, dotyczących dodatkowych zabezpieczeń naszego konta i wybrać opcję weryfikacji dwustopniowej.

bitmex 2faWarto dodać, że BitMEX nie wymaga od swoich użytkowników weryfikacji za pomocą dokumentów, co może być dla niektórych dodatkową zachętą.

By zacząć inwestować na platformie, wystarczy już tylko wysłać na giełdę nasze środki. Pomoże nam w tym sekcja dotycząca depozytów, którą widzimy w menu po lewej stronie.

bitmex rejestracja krok 3Jak widać, giełda kryptowalut BitMEX jest bardzo prosta w obsłudze. Aby rozpocząć handel wystarczy wejść w zakładkę „TRADE” i ustawić interesujące nas parametry, takie jak rodzaj zlecenia: kupno (long) albo sprzedaż (short) oraz wysokość dźwigni (od x1 do x100) na naszej pozycji.

panel

Życzymy Wam przemyślanych i owocnych decyzji inwestycyjnych!

Tagi
bietmex rejestracja Bitmex BitMEX rejestracja giełda giełdy Bitcoin giełdy kryptowalut rejestracja bitmex

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.