Giełda krypowalut Binance: opis platformy

Giełdy kryptowalut

Binance jest dziś gigantem na rynku giełd kryptowalut. Myślimy, że bez kompleksów może uchodzić za odpowiednik Microsoft z przestrzeni oprogramowania […]

Binance jest dziś gigantem na rynku giełd kryptowalut. Myślimy, że bez kompleksów może uchodzić za odpowiednik Microsoft z przestrzeni oprogramowania komputerowego czy Mercedesa, jeśli chodzi o obszar motoryzacji. To dziś marka sama w sobie i symbol solidności dla każdego, kto inwestuje w Bitcoiny i inne cyfrowe waluty. Wystarczy spojrzeć na coinpaprica, aby zobaczyć, że token Binance (BNB), zajmuje miejsce w ścisłej czołówce cyfrowych aktywów o największej kapitalizacji rynkowej. W tym tekście postaramy się przybliżyć nieco historii oraz specyfikacji platformy tradingowej Binance, oraz pokazać Wam jak prosto przebiega rejestracja na tej giełdzie kryptowalut.

Jeśli chcesz założyć konto na giełdzie kryptowalut Binance, ta instrukcja pokaże Ci jak krok po kroku wygląda rejestracja i weryfikacja konta: Link do instrukcji.

Cudowne dziecko rynku

Changpenga Zhao, założyciel Binance, może uchodzić za cudowne dziecko rynku kryptowalut. W 2017 r. założył giełdę, która dziś jest jedną z najważniejszych w tej przestrzeni. Niektórzy starają się wycenić jej wartość rynkową. Padają zawrotne kwoty z dziewięcioma zerami.

Sam CZ (bo tak nierzadko w skrócie jest nazywany założyciel i CEO Binance) wcześniej był twórcą Fusion Systems – spółki, która zajmowała się tworzeniem rozwiązań handlu wysokich częstotliwości (HFT) dla różnych firm inwestycyjnych w Szanghaju. To jednak nie wszystko. Obecny CEO Binance współtworzył też Blockchain.info i był CTO w OKCoin. Przy okazji tego drugiego projektu poznał Yi He z którą rozwijał później własną giełdę.

Jeśli kiedyś głowiliście się nad pochodzeniem nazwy giełdy, już wyjaśniamy i tę kwestię. To po prostu zlepek słów Binary oraz Finance.

Samo Binance wystartowało oficjalnie w lipcu 2017 roku, kiedy uzyskało w ramach ICO 15 milionów dolarów, sprzedając token BNB. Jeśli zestawi się tę wartość z obecną ceną rynkową tokenów, pokazuje to skalę sukcesu.

Binance: opłaty, prowizje i zalety giełdy

Sama rejestracja na Binance jest darmowa. Giełda pobiera jednak prowizję za każdą transakcję w wysokości 0,1% jej wartości. W tym miejscu powracamy jednak do tokenów BNB. W praktyce – oprócz możliwości spekulowania nimi – ich posiadanie niesie za sobą pewną zaletę. Każdy użytkownik giełdy otrzymuje możliwość płacenia nimi za transakcje typu prowizje – wystarczy zaznaczyć w ustawieniach platformy odpowiednią opcję. Może być to wygodniejsze dla niektórych użytkowników. BNB pełni więc niejako funkcję wewnętrznej waluty Binance.

Na giełdzie można posługiwać się w transakcjach krypto-fiat także: USD, EUR, JPY, RUB, UAH, KZT, AUD, CNY, itd.

Teoretycznie możemy na Binance handlować anonimowo. Wystarczy do tego sama rejestracja bez przechodzenia procedury weryfikacji tożsamości. Problem pojawia się jednak przy chęci wypłacania większych kwot. Niezweryfikowani użytkownicy mogą bowiem wypłacić tylko do 2 BTC w ciągu doby. Po przejściu weryfikacji, limit wzrasta aż do 100 BTC.

Warto zaznaczyć, że posiadanie konta na Binance niesie za sobą nie tylko zalety, ale wręcz powinno być standardem dla każdego inwestora na rynku kryptowalut. Dlaczego? To proste. Platforma – przez skalę swojego sukcesu i popularności – gwarantuje bowiem ogromny wolumen. Nie oznacza to tylko wielkich zysków dla samej firmy (te zaś też są ważne, bowiem zwiększają jej wiarygodność), ale sprawia, że gdy handlujemy na Binance właściwie zawsze znajdziemy druga stronę transakcji. To tak samo bardzo ważny sygnał dla twórców kryptowalut i tokenów. Umieszczenie takiego aktywa na tej giełdzie niemal automatycznie zwiększa jego płynność.

Giełda chwali się tym, że posiada certyfikowany algorytm łączący dwie strony transakcji, mogącym przetworzyć 1,4 mln zleceń na sekundę.

Jeśli chcesz założyć konto na giełdzie kryptowalut Binance, ta instrukcja pokaże Ci jak krok po kroku wygląda rejestracja i weryfikacja konta: Link do instrukcji

Tagi
Binance BNB giełda kryptowalut giełda kryptowalut binance

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.