Pozytywna wzmianka o VeChain w chińskiej państwowej gazecie

Wiadomości Meitu

VeChain został pozytywnie wspomniany w People’s Daily – gazecie należącej do Komunistycznej Partii Chin, drukowanej w nakładzie ok. 3 mln […]

bitbay zonda

VeChain został pozytywnie wspomniany w People’s Daily – gazecie należącej do Komunistycznej Partii Chin, drukowanej w nakładzie ok. 3 mln egzemplarzy.

12. listopada o VeChain można było przeczytać w wydaniu People’s Daily (z ang.: Dziennik Człowieka). Jednak nie była to tylko wzmianka o istnieniu projektu. Zamiast tego, VeChain, został określony w artykule jako „światowy lider” w branży blockchain.

Nie widzicie adaptacji blockchaina? Wystarczy spojrzeć na Chiny!

Nasuwa się więc pytanie, czyżby czas publikacji również nie był przypadkowy? Firma zajmująca się badaniami rynku – International Data Corporation (IDC) – opublikowała raport, który może rozwiać pewne wątpliwości w tej sprawie. Według raportu, gospodarka Chin, ma odnotować średnią roczną stopę zwrotu (AAGR) w wysokości 65.7% rocznie, na przestrzeni najbliższych lat – dokładnie mowa o okresie od 2018 do 2023. Dodatkowo w raporcie możemy wyczytać, że większość wydatków budżetu państwa w ostatnim okresie, skupiała się na branżach, takich jak płatności czy handel.

Z oświadczeń rządu wiemy także, że do roku 2023, Chiny zamierzają zainwestować 2 mld USD w rozwój technologii blockchain. Nie tak dawno temu, sam prezydent Xi Jinping oświadczył, że Chiny powinny znajdować się w czołówce jeśli chodzi o wykorzystanie blockchiana w łańcuchach dostaw związanych z żywnością.

Jak widać, czas wzmianki o VeChain nie jest tu bez znaczenia, gdy spojrzymy na kierunek adaptacji, rozwoju i integracji technologii blockchain w różnych obszarach Chińskiej gospodarki.

Wróćmy jednak do same VeChain.

Vechain w pozytywnym świetle

Jak możemy przeczytać w tweecie, zamieszczonym z oficjalnego konta Fundacji VeChain:

Tłumaczenie na polski:

VeChain został zaprezentowany w People’s Daily, mediach należących do państwa – „VeCHain, dostawca technologii blockchain z zakresu łańcuchów żywności, jest młodą firmą, lecz już teraz można o nim mówić jak o światowym liderze w branży blockchain.”

Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, VeChain, może odegrać kluczową rolę w nowej odsłonie chińskiej gospodarki. Celem projektu, jest właśnie wsparcie zarządzania łańcuchami dostaw, oraz nadzorowanie jakości i oryginalności produktów, które są nimi wymieniane.

 

Tagi
adaptacja blockchaina Blockchain Chiny VeChain

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.