Według modelu S2F Bitcoin do września przekroczy 100k USD

Bitcoin

Z modelu stock-to-flow wynika, że wartość Bitcoina osiągnie 100 000 USD w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pod koniec roku zaś, […]

Z modelu stock-to-flow wynika, że wartość Bitcoina osiągnie 100 000 USD w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pod koniec roku zaś, BTC powinien osiągnąć 288 000 USD.

Jaka jest najbliższa przyszłość Bitcoina?

PlanB, czyli twórca modelu przepływu kryptowalut stwierdził, że w ciągu najbliższych miesięcy zanotujemy ogromny wzrost aktywa. Prawdopodobieństwo tego zdarzenia będzie wysokie, jeżeli Bitcoin zachowa swój wzrost analogicznie jak podczas hossy w 2013 roku.

Topowa kryptowaluta po ostatnich wzrostach znów pojawiła się na ustach wielu ludzi oraz ogromnych korporacji. Wśród tych ludzi znalazł się Elon Musk, który ogłosił, że jego firma zakupiła BTC w styczniu 2021 roku. 

W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy sztandarowa kryptowaluta była raczej w stagnacji, aby od października zwiększyć swą wartość aż 5 krotnie. Ostatnie ogromne wzrosty z początku roku były przyczyną głośnej dyskusji wśród społeczności. Użytkownicy zastanawiają się jakie kolejne kamienie milowe może zdobyć Bitcoin.

Według twórcy matematycznego modelu Bitcoin jest na ostatniej prostej do przebicia 6 cyfrowej wartości. Terytorium te mogłoby być zdobyte do końca września 2021 roku.

PlanB zauważył, że Bitcoin porusza się ze stałą progresją oraz swoją nieuchronnością. W oryginale modelu wydanym w 2019 roku opisywał stock jako wielkość istniejących rezerw. Flow natomiast odnosił się do całkowitej podaży kryptowaluty. 

Co dalej?

O ile powyższy model spełni się, będziemy mogli mówić, że Bitcoin przekroczył historyczny kamień milowy. Może on go wznieść na jeszcze wyższe spektrum, piętrując jego wartość.  PlanB opublikował również ulepszoną wersję modelu, w której przewiduje dalsze, przyszłe ceny. Model S2FX bierze pod uwagę różne fazy, które BTC przeszedł od 2013 roku. Składają się na nie: proof-of-concept, etap płatności i aktywa finansowe. 

W modelowym ujęciu możemy zobaczyć kwotę Bitcoina opiewającą na 288 000 USD. Taka cena spowodowałaby prześcignięcie w kapitalizacji takiego giganta jak Apple. 

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.