za

Warsaw Block weźmie pod lupę MiCA. Wydarzenie odbędzie się 15 maja w Warszawie

Już 15 maja odbędzie się kolejna edycja Warsaw Block. W jej ramach omawiany będzie m.in. temat przyszłości stablecoinów w Unii Europejskiej. Nie zabraknie oczywiście też tematyki szerszej – tego, jak unijne regulacje wpłyną na branżę kryptowalut w Polsce i całej Europie.

Przyszłość rynku kryptowalut po wejściu MiCA w życie

Parę dni temu rozmawialiśmy z Pawłem Kuskowskim, CEO Gatenox, o przyszłości rynku stablecoinów w Unii Europejskiej. Wiemy, że temat ten zaciekawił naszych czytelników. Wiele wskazuje na to, że dolarowe “stable” mogą zniknąć z europejskich platform.

Jest sporo projektów stablecoinów opartych na euro, zgodnych z MiCA, więc może to być bardzo interesujący moment 

– dodał wtedy Kuskowski.

Warsaw Block

Temat ten będzie szerzej omawiamy na Warsaw Block. Wydarzenie odbędzie się 15 maja w godzinach 18:00 – 21:00 przy placu Trzech Krzyży 10 w Warszawie.

Nasze spotkanie poświęcimy w całości kluczowym zagadnieniom związanym z MiCA oraz ustawie o kryptoaktywach

– zachęcają organizatorzy.

​Agenda wydarzenia potwierdza powyższe. Warsaw Block to tym razem panel dyskusyjny Analiza MiCA (Markets in Crypto-Assets) i Ustawy o Kryptoaktywach: Perspektywy dla rynku.

W czasie debaty uczestnicy szczegółowo omówią wpływ unijnych regulacji MiCA i ustawy o kryptoaktywach. Chodzi głównie o to, jaki owe przepisy będą miały wpływ na bezpieczeństwo, transparentność i przyszły rozwój rynku kryptowalut.

Zarejestrować na wydarzenie można się pod tym linkiem: https://lu.ma/lg8jhzdv.

​O organizatorach

Warsaw Block 2024 przez wiele lat stanowiło ważny punkt na mapie wydarzeń przeznaczonych dla fanów kryptowalut. Za nową odsłoną eventu stoi firma Gatenox.

​Gatenox to lider w dostarczaniu rozwiązań z zakresu compliance dla ery Web3.0, zapewniając bezpieczeństwo transakcji kryptowalutowych i zdecentralizowanych finansów.

Stowarzyszenie Compliance Polska skupia profesjonalistów ds. compliance, promując najlepsze praktyki i standardy w obszarze regulacji finansowych i korporacyjnych.

W czasie lutowej edycji wydarzenia omawiano takie kwestie jak m.in. potencjał Polski na blockchainowym rynku oraz regulacje AML.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 539,73 USD-1,12%
Ethereum logo
EthereumETH
3914,03 USD3,35%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,99 USD0,02%
Solana logo
SolanaSOL
165,18 USD-0,43%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3913,85 USD3,34%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,24%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,40%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,37 USD0,27%