Warren Buffett spotkał się z Justinem Sunem

Bitcoin

W końcu doszło do lunchu, w którym uczestniczyli Justin Sun z TRON i szef Berkshire Hathaway, słynny miliarder Warren Buffett. […]

W końcu doszło do lunchu, w którym uczestniczyli Justin Sun z TRON i szef Berkshire Hathaway, słynny miliarder Warren Buffett. Czy ten ostatni stał się teraz zwolennikiem kryptowalut?

Lunch, Warren Buffett i rozmowa o kryptowalutach

Warren Buffett Przypomnijmy, że Sun już kilka miesięcy temu wylicytował lunch z Buffettem w ramach słynnej akcji charytatywnej. Po wielu zmianach terminu spotkania w końcu – jak dopiero teraz się dowiadujemy – 23 stycznia szef TRON spędził wieczór w towarzystwie Buffetta w prywatnym klubie w Nebrasce. Wśród gości byli także: założyciel Fundacji Litecoina, Charlie Lee, dyrektor finansowy Huobi, Chris Lee, szef Binance Charity Foundation, Helen Hai oraz CEO eToro, Yoni Assia.

Komentując lunch, Sun powiedział:

„To był naprawdę zaszczyt i jestem wdzięczny za kolację, mądrość i wizję pana Buffetta. Zawsze będę pamiętać jego życzliwość i wsparcie, i skorzystam z porad i wskazówek, aby uczynić TRON lepszym ekosystemem, współpracującym ze wszystkimi partnerami w przestrzeni blockchain i poza nią.”

Lunch za 4,5 mln USD

Sun zapłacił za lunch z miliarderem aż 4,5 miliona USD. Poprzez spotkanie z Buffettem chciał, by ten zmienił swoją postawę dot. kryptowalut. Przypomnijmy, że nazwał już kiedyś BTC „trutką na szczury do kwadratu”. Niektórzy złośliwie twierdzą, że szczurami były dolary…

Na lunch zaproszenie otrzymał też Donald Trump, który pisał o BTC na Twitterze w podobnie negatywnym tonie parę miesięcy temu.

Termin lunchu parokrotnie przekładano. Oficjalnym powodem były problemy zdrowotne Suna. Poza tym obaj panowie są zapewne bardzo zajęci, więc dogranie terminów było nielada wyczynem.

Niestety nie wiemy, czy lunch i rozmowa z Sunem spowodowały to, że Buffett zmienił swój stosunek do kryptowalut i samego Bitcoina. To raczej wątpliwe…

Tron a działania charytatywne

To nie jedyne działanie charytatywne, za którym stoi szef TRON. W grudniu zeszłego roku Sun publicznie zobowiązał się do przekazania 1 miliona dolarów na działania młodej szwedzkiej działaczki Grety Thunberg, która działa na rzecz zwiększenia świadomości ekologicznej na świecie.

Tagi
Justin Sun Justin Sun lunch Justin Sun Tron Warren Buffett

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.