za

CTO Walmart widzi ogromny potencjał kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

CTO Walmart Suresh Kumar uważa, że kryptowaluty staną się ważnym narzędziem płatniczym w metaverse i mediach społecznościowych. Do tego będą  „głównym” czynnikiem zmieniającym rynek płatności.

Suresh Kumar mówi o kryptowalutach

Suresh Kumar, globalny dyrektor ds. technologii (chief technology officer, CTO) w Walmart, powiedział, że kryptowaluty staną się „głównym” obszarem zakłóceń na rynku finansowym, szczególnie w zakresie sposobu, w jaki klienci płacą za wirtualne i fizyczne towary.

Przemawiając na szczycie Yahoo Finance All Markets 17 października, Kumar przedstawił pozytywne stanowisko Walmart w sprawie aktywów cyfrowych, zauważając, że „kryptowaluty staną się ważną częścią transakcji klientów” zarówno w przypadku towarów fizycznych, jak i wirtualnych.

Myślę, że istnieją trzy główne obszary zakłóceń. Wśród nich są kryptowaluty – powiedział, wyjaśniając, że „zmienia się sposób, w jaki klienci czerpią inspirację i odkrywają produkty”.

Zasugerował również, że znaczna liczba klientów będzie kupowała produkty za pośrednictwem metaverse i transmisji na żywo w aplikacjach mediów społecznościowych, a kryptowaluty mogą być ważną opcją płatności w tego rodzaju obszarach.

Wpisuje się to w ostatnie działania Walmart w Roblox Metaverse, gdzie pod koniec września powstał Walmart Land. Firma oferuje tam szereg wirtualnych doświadczeń, takich jak gry, stanowisko DJ-a i diabelski młyn. Sprzedaje też wirtualne towary o nazwie „verch” dla awatarów użytkowników.

Na tym etapie NFT i kryptowaluty nie są zintegrowane z metaverse Roblox, jednak Walmart wcześniej wskazywał w zgłoszeniach patentowych ze stycznia, że ​​może w przyszłości tworzyć cyfrowe waluty, tokeny i NFT w przestrzeni metaverse.

walmart kryptowaluty

Dalszy rozwój

Ponoć międzynarodowy gigant handlu detalicznego od jakiegoś czasu pracuje nad wprowadzeniem obsługi płatności kryptowalutowych, ale jak dotąd nie znamy żadnych szczegółów. W mediach pojawiła się tylko nieprawdziwa pogłoska o integracji z siecią litecoina. 

W chwili obecnej w sklepach Walmart w USA zainstalowano około 200 bitomatów. Są plany zwiększenia tej liczby do 8 000 w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Walmart Inc. to amerykańska sieć supermarketów założona w 1962 roku przez Sama Waltona. W 2010 r. przedsiębiorstwo było największym na świecie sprzedawcą detalicznym.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności