Fake news mocno napompował cenę litecoina

Kryptowaluty Kursy kryptowalut

Fake news o tym, że Walmart przyjął płatności w litecoinie (LTC), sprawił, że „srebrna” kryptowaluta mocno zyskała na cenie. Gdy […]

Fake news o tym, że Walmart przyjął płatności w litecoinie (LTC), sprawił, że „srebrna” kryptowaluta mocno zyskała na cenie. Gdy informację zdementowano, kurs równie mocno spadł.

Walmart nie akceptuje litecoina

Wczoraj w social mediach pojawiła się wiadomość, że amerykański gigant handlu elektronicznego – Walmart zawarł umowę partnerską z Fundacją Litecoin. Cel? Umożliwienie klientom sklepów dokonywanie płatności za pomocą LTC. Niestety wiadomość okazała się fake newsem.

Co jednak znamienne, informacja została szybko podchwycona przez główne serwisy informacyjne, w tym Reutersa i CNBC. Nikt z dziennikarzy nie sprawdził dokładnie doniesień. W efekcie fake news pojawił się na czołówkach głównych platform medialnych.

Nikt nie dostrzegł tego, że oszust, który chyba celowo chciał podpompować kurs LTC, napisał komunikat prasowy jako Walmart-corpCom. Nie chodziło więc o Walmart Inc., właściciela sklepów.

Wszystko to wywołało jednak nagłą reakcję na całym rynku. Większość kryptowalut ogromnie zyskała na wartości w ciągu kilku minut. Bitcoin osiągnął kurs 47 000 USD, a litecoin – bohater fake newsa – zdrożał do 240 USD. W sumie cały rynek zyskał aż 80 miliardów dolarów w ciągu kilku minut.

Tyle że chwilę później pojawiły się pierwsze spekulacje, że to wszystko kłamstwo. LTC zaczął więc tracić na wartości. Jego cena spadła do 175 USD (dziś 1 LTC kosztuje 178 USD).

CNBC i inne media szybko potwierdziły, że informacja była fake newsem. Rzecznik Walmart też potwierdził, że komunikat prasowy nie był autentyczny.

walmart litecoin

Co nam to mówi o rynku kryptowalut?

Co powyższe mówi nam jednak o rynku kryptowalut? To, że hossa niekoniecznie dobiegła końca. Rynek oczekuje tylko nowych dobrych wieści, by kontynuować wzrosty na wykresach. Jeśli takie się pojawią, możemy jeszcze zobaczyć BTC na poziomie ponad 50 000 USD.

Dziś 1 BTC kosztuje 45 300 USD, co przekłada się na 1,3 proc. wzrostu w skali 24 h i nadal 13 proc. spadek wartości w ciągu 7 dni.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
Fake news kurs kurs ltc litecoin ltc Walmart

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.