RevenueCoin (RVC) – inwestuj jak fundusze Venture Capital

Kryptowaluty

Fundusze Venture Capital to popularne źródło finansowania będących na początku swojej drogi startupów. Dzięki nim, pomysłodawcy otrzymują budżet na swoje […]

Fundusze Venture Capital to popularne źródło finansowania będących na początku swojej drogi startupów. Dzięki nim, pomysłodawcy otrzymują budżet na swoje projekty, w zamian za udziały w przyszłych zyskach. Duże pieniądze nie są oczywiście gwarantem sukcesu, ale przykłady firm takich jak Facebook, WhatsApp czy Twitter, pokazały, że wsparcie od VC może być początkiem czegoś wielkiego.

Naturalną koleją rzeczy było zainteresowanie funduszy VC rynkiem blockchaina i kryptowalut. Powstały również podmioty, takie jak Digital Currency Group czy Coinbase Ventures, które skupiają się głównie na tych obszarach. Teraz przyszedł czas na kolejny etap, czyli połączenie świata kryptowalut i Venture Capital. To właśnie jest cel polskiego projektu RevenueCoin. Użytkownicy zyskują w ten sposób możliwość inwestowania w obszarze dostępnym dotychczas wyłącznie dla VC, jednak z dużo mniejszym wkładem i w znacznie prostszy sposób. Umożliwi to nowy token RVC, który jest już dostępny w Private Sale.

RevenueCoin, czyli połączenie świata kryptowalut i Venture Capital

Od dziś każdy może zostać inwestorem w technologicznych startupach. RevenueCoin to nowatorskie narzędzie finansowe demokratyzujące sektor Venture Capital. – Jarosław Białek, Revenue Capital

Proces działania RevenueCoin, w skrócie wygląda następująco:

    1. Inwestorzy kupują tokeny RVC. Bezpieczeństwo transakcji bazuje na mechanizmie smart-kontraktów, których poprawność zweryfikowały zewnętrzne firmy audytorskie;
    2. Specjaliści RevenueCoin wraz ze społecznością wybierają najlepiej zapowiadające się startupy, w które zainwestują. Firmy zgadzają się na przekazanie części przyszłych przychodów na wykup i palenie Revenue Coinów;
    3. Dzięki wsparciu funduszu RevenueCoin firmy rozwijają się, a część ich przychodów wraca do ekosystemu RVC (obecnie znajdują się tu 2 działające firmy – Exeria oraz SkyRocket);
    4. Dochody otrzymywane od firm wykorzystywane są do systematycznego wykupu oraz palenia tokenów. Zmniejsza to ich podaż na rynku, zwiększając jednocześnie ich wartość. W ten sposób generowane są zyski dla posiadaczy Revenue Coin’ów.

Podsumowując, właściciele tokenów RVC w zautomatyzowany sposób inwestują w portfel startupów technologicznych, wyselekcjonowanych przez zarząd firmy i społeczność. Startupy z kolei, w zamian za udzielone wsparcie finansowe, zobligowane są do systematycznego skupowania z rynku tokenów za max. 10% swoich przychodów. Dzięki temu mechanizmowi, będzie możliwy systematyczny wzrost wartości tokena RVC. Ponadto, uzyskany w ramach portfolio startupów efekt synergii, dzięki udostępnionym przez fundusz zasobom marketingowym i technologicznym, dodatkowo zwiększy przychody zainwestowanych projektów.

Pozytywnym sygnałem dla zainteresowanych projektem RevenueCoin jest m.in. nawiązana niedawno współpraca z F6S – społecznością zrzeszającą ponad 4 mln twórców startupów. Tego typu działania to dobry krok w stronę budowania świadomości marki w grupie docelowej.

Swoją koncepcję twórcy przedstawili w prezentacji wideo, do której obejrzenia również zapraszamy.

Kto stoi za projektem RevenueCoin?

Myśląc o inwestycji zawsze powinniśmy sprawdzić, kto dokładnie stoi za projektem. Na oficjalnej stronie RevenueCoin, możemy poznać cały zespół – zarówno ścisły team, jak i doradców, którzy uczestniczą w rozwoju firmy. Jak zobaczymy, większość z wymienionych to osoby od wielu lat związane z rynkiem kryptowalut, finansów i nowych technologii. Potwierdzenie tego znajdziemy również na podlinkowanych na stronie profilach w serwisie LinkedIn. Co ważne, wszyscy zaangażowani są wymienieni tu z imienia i nazwiska, więc w tej kwestii również zespół jest w pełni transparentny. Na podstawie ich wcześniejszych doświadczeń, w tym udanych projektów na rynku kryptowalut, możemy być spokojniejsi o dalsze losy RevenueCoina.

Jak kupić tokeny Revenue Coin (RVC)?

Zakup tokenów RVC jest możliwy na 4 sposoby: przelew bankowy, przez PayPal, kartą kredytową oraz oczywiście za kryptowaluty. W przypadku płatności kryptowalutami, płatność odbywa się za pomocą procesora CoinPayments, więc należy pamiętać, by wysyłać przelew bezpośrednio ze swojego prywatnego portfela i nie używać przy tym giełdy.

Dla czytelników Bitcoin.pl przygotowaliśmy specjalny kod: PBITCOIN. Dzięki niemu, po zakupie otrzymamy na portfel 5% tokenów więcej niż standardowo (w pakiecie, w którym wymagany jest revcode – zgodnie z informacją na stronie).

W celu zakupu tokenów należy wejść na stronę: https://revenuecoin.io/pl/sklep/. Następnie należy wybrać jedną z proponowanych paczek tokenów. Warto zwrócić tu uwagę na wspomniane wcześniej bonusy.

Zapraszamy również na oficjalny kanał projektu na Telegramie: https://t.me/revenuecoinENG.

 

Tagi
Blockchain inwestycje private sale private seed revenue capital revenue coin rvc token rvc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.