za
hal finney

Adam Back podaje korzyści płynące z posiadania bitcoinów

robinhood aplikacja rejestracja

Adam Back, współzałożyciel Blockstream, pojawił się na Bitcoin Amsterdam, trzydniowej konferencji dot. bitcoina w Holandii. Na miejscu rozmawiał z dziennikarzem Cointelegraph. W czasie wywiadu wyjaśnił m.in. dlaczego warto posiadać choćby część BTC.

Adam Back mówi o bitcoinie

Jak powiedział, jest kilka powodów, by mieć BTC. Zwłaszcza w kontekście usługi, jaką oferuje firma Backa – przesyłania BTC za pomocą systemów satelitarnych.

Cóż, mam na myśli, że jest kilka powodów [by posiadać bitcoina] – zaczął. – Przynosi korzyści, takie jak prywatność. Możesz odbierać dane [czyli płatności] anonimowo, ponieważ są tak nadawane i w zasadzie nikt nie może wiedzieć, że je otrzymujesz. To jest dobre dla prywatności – kontynuował Back.

Co więcej, posiadanie bitcoina jest również “dobre dla firm”. I tu ponownie wszedł na temat systemu satelitarnego Blockstream.

– Jeśli wystąpi problem z siecią lokalną lub router zostanie zhakowany, wówczas satelitarne połączenie bitcoina zapewnia firmom możliwość kontynuowania transakcji i korzystania z łańcucha bloków Bitcoin bez przeszkód – tłumaczył.

 

Rozwój w krajach rozwijających się

Potem pojawił się temat znaczenia usługi satelitarnej dla biedniejszych krajów.

– W przypadku rynków wschodzących koszt połączenia internetowego wystarczająco szybkiego, aby nadążyć za bitcoinem, jest w rzeczywistości wysoki w porównaniu z pensjami – mówił Back.

Wyjaśnił, że węzeł w sieci Bitcoin można w krajach rozwijających się zsynchronizować za darmo – wszystko za pomocą satelitów Blockstream. Proces ten jest niewątpliwie wolniejszy – aktualizacja trwa tydzień lub dwa – ale bariera wejścia na rynek jest coraz niższa.

Wreszcie, Back jest nadal bardzo byczy, jeśli chodzi o kurs bitcoina. W tweecie, jaki opublikował w poniedziałek rano, podzielił się swoją prognozą o tym, że bitcoin „zachowawczo” zdrożeje aż 10x w ciągu najbliższych pięciu lat. Oznacza to, że cena bitcoina osiągnęłaby poziom ponad 200 000 USD przed 2027 r.

Adam Back to brytyjski kryptograf i cypherpunk. Jest prezesem Blockstream, którego był też współzałożycielem. Wynalazł hashcash, który jest używany w procesie kopania bitcoinów. Niektóre osoby podejrzewały, że to on jest Satoshim Nakamoto, czyli twórcą BTC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności