za
planb

W 2020 roku liczba aktywnych adresów BTC wzrosła dwukrotnie

2020-12-23
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Według danych Coin Metrics, liczba aktywnych adresów w sieci Bitcoina wzrosła w tym roku o ponad 105%. W swoim najnowszym raporcie nazwanym “State of the Network”, firma stwierdziła, że liczba aktywnych adresów w tym roku podwoiła się, osiągając 1,2 miliona.

Zdrowy rynek

Dlaczego jest to takie ważne? Jest to dowód na to, że rynek jest zdrowy. Najzdrowszy od 2017 roku. Większa liczba aktywnych adresów oznacza, że więcej ludzi używa kryptowalut – lub przynajmniej je kupuje.

Coin Metrics zawdzięcza tegoroczny sukces Bitcoina zalaniu rynku przez inwestorów instytucjonalnych m.in. Square, MicroStrategy i PayPal. Nie jest to nic dziwnego biorąc pod uwagę, że w rzeczywistości instytucje posiadają już około 5% obecnej podaży BTC.

Wkrótce po tym jak [inwestorzy instytucjonalni zainwestowali] cena Bitcoin’a zaczęła rosnąć. W szybko zmieniającym się świecie, Bitcoin jest coraz częściej popierany jako zabezpieczenie przed inflacją i forma cyfrowego złota.

– możemy przeczytać w raporcie.

Bitcoin będzie rósł w 2021 roku

Coin Metrics zauważył również, że w tym roku kapitalizacja rynku BTC wzrosła o ponad 300 mld dolarów, a liczba adresów posiadających co najmniej 0.01 BTC o ponad 700 000. Według firmy, w przyszłym roku możemy liczyć na jeszcze większe zyski z inwestycji w najstarszą kryptowalutę.

Pod wieloma względami Bitcoin jest w swojej najsilniejszej pozycji, ale zamyka się w 2020 roku. Bitcoin jest na skraju osiągnięcia bezprecedensowych szczytów w 2021 roku.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności