Visa opracowuje swój plan dot. wsparcia kryptowalut

Wiadomości

Visa opracowuje swój plan dot. wsparcia Bitcoina (BTC) i ogólnie przestrzeni kryptowalut. W

Visa opracowuje swój plan dot. wsparcia Bitcoina (BTC) i ogólnie przestrzeni kryptowalut. W nowym poście na swoim blogu gigant rynku płatności stwierdza, że zdaje sobie sprawę z dużej roli aktywów cyfrowych w kwestii przyszłości pieniądza.

Visa otwiera się na kryptowaluty

„Koncepcja waluty cyfrowej – czyli cyfrowej wersji gotówki kontrolowanej kluczem prywatnym – powstała ponad dekadę temu, wraz z wprowadzeniem [na rynek] Bitcoina.

Obecnie waluty cyfrowe oparte na fiatach, powszechnie nazywane „stablecoinami”, okazały się obiecującą nową innowacją płatniczą, łączącą zalety walut cyfrowych ze stabilnością istniejących walut, takich jak dolar amerykański”

– czytamy teraz na blogu Visa.

Visa jest już zresztą od pewnego czasu aktywna w przestrzeni kryptowalut, współpracując z platformami kryptowalutowymi takimi jak Coinbase i Fold. Firma twierdzi, że planuje rozszerzyć swoje usługi na cyfrowe portfele walutowe w ramach programu FastTrack, umożliwiając fintechom integrację z globalną siecią 61 milionów punktów, które korzystają z usług Visa. Chyba nie trzeba dodawać, jak wielkie możliwości dla rynku BTC to za sobą niesie i jak jednocześnie wzmocni to fundamenty.

To dopiero początek!

visa kryptowalutyFirma twierdzi, że dopiero zaczyna swoje prace i planuje rozszerzyć wsparcie dla aktywów kryptowalutowych, a więcej ogłoszeń związanych z walutami cyfrowymi pojawi się w przyszłości.

„Od jakiegoś czasu stale rozwijamy naszą strategię dot. cyfrowej waluty. W zeszłym roku zainwestowaliśmy w Anchorage, firmę budującą infrastrukturę bezpieczeństwa dla ekosystemu cyfrowej waluty.

Uważamy, że waluty cyfrowe mogą potencjalnie zwiększyć wartość płatności cyfrowych dla większej liczby osób i miejsc. W związku z tym chcemy pomóc kształtować i wspierać rolę, jaką odegrają w przyszłości pieniądza. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z wami kolejnymi informacjami o tej pracy w następnych miesiącach”

– dodano w ogłoszeniu.

Visa twierdzi, że współpracuje już z liderami ze świata polityki i organami regulacyjnymi, aby zapewnić sobie to, że jej strategia w zakresie walut cyfrowych zostanie zrealizowana. O szczegółach, jak dodano w poście, dowiemy się zapewne za kilka miesięcy.

Tagi
Visa visa btc visa kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.