Visa wprowadza kryptowalutowe usługi w brazylijskich bankach

Kryptowaluty

Visa ogłosiła, że planuje wprowadzić kryptowalutowe usługi na tradycyjnych platformach bankowych w Brazylii. Firma dodała również, że współpracuje z kilkoma […]

Visa ogłosiła, że planuje wprowadzić kryptowalutowe usługi na tradycyjnych platformach bankowych w Brazylii. Firma dodała również, że współpracuje z kilkoma spółkami zajmującymi się w kraju kryptowalutami, aby wprowadzić na rynek dedykowane karty płatnicze do używania cyfrowych aktywów jako formy płatności. Zasugerowała też możliwą bezpośrednią integrację bitcoina z różnymi opcjami płatności.

Visa, Brazylia i kryptowaluty

Gigant z rynku kart kredytowych i płatniczych, Visa, ogłosił plany zintegrowania kryptowalutowych rozwiązań z tradycyjnymi platformami bankowymi. Eduardo Abreu, wiceprezes Visa ds. nowych rynków w Brazylii, stwierdził, że firma chce opracować aplikacje, które pomogą w połączeniu systemów tradycyjnych banków z produktami opartymi na kryptowalutach. W ten sposób możliwe byłoby m.in. inwestowanie w kryptowaluty i ETF-y w ramach platform bankowych i to bez żadnych pośredników.

Visa ogłosiła również, że współpracuje z kilkoma krajowymi firmami w celu wydawania kart kryptowalutowych. Wśród nich są takie podmioty jak: Zro Bank, Alterbank i Rippio.

To nadal nie koniec. Spółka ujawniła też, że ​​pracuje nad blockchainem zorientowanym na relacjach B2B (business-to-business), który umożliwi rozliczanie płatności między firmami korzystającymi z inteligentnych kontraktów. Abreu stwierdził, że system jest już na etapie testów. W założeniu zwiększy przejrzystość płatności zachodzącymi między dwoma podmiotami, umożliwiając każdemu, kto ma do niego dostęp, weryfikację płatności i depozytów.

visa brazylia

Bitcoin jako środek płatności w Brazylii

Visa poinformowała również, że rozpocznie testowanie bezpośrednich płatności bitcoinem. Jej system transakcji pozwoli na bezpośredni transfer bitcoinów na inne adresy. Jest to zupełnie coś innego niż to, co dzieje się teraz w sytuacji z użyciem większości kryptowalutowych kart. W ich przypadku musi istnieć pośrednik, który w ramach transakcji wymienia bitcoiny na pieniądze fiducjarne. Włączenie bezpośrednich płatności bitcoinem ułatwi cały proces zawierania transakcji i wyeliminuje wspomnianych pośredników.

W marcu dyrektor generalny Visa w Brazylii oświadczył, że spodziewa się wdrożyć powyższą funkcjonalność jeszcze w tym roku. Abreu stwierdził, że w Brazylii rozwijana jest również inicjatywa związana z NFT. Przypomnijmy także, że Visa kupiła w sierpniu token z serii Cryptopunk.

Tagi
banki Brazylia kryptowaluty Visa visa brazylia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.