za
Vigiliant Fight Club (VFC) nowym partnerem projektu Zetly!

Vigiliant Fight Club (VFC) nowym partnerem projektu Zetly!

1,5% dla maluszka

Zetly to polsko-estoński projekt, który wykorzystuje technologię blockchain do stworzenia spersonalizowanej, wielopoziomowej, platformy sportowej z własną aplikacją. Zetly tworzy unikalny ekosystem i rynek dla oferty tokenów klubowych, NFT, pamiątek sportowych i zdecentralizowanego portfela cyfrowego w jednym miejscu. Dzięki tej platformie kluby sportowe mogą emitować własne tokeny, a użytkownicy tworzyć swoje NFT. Co więcej, sportowcy dzięki platformie mogą organizować kampanie crowdfundingowe, a federacje i kluby – emitować unikalne zestawy cyfrowych kolekcji.

Projekt Zetly nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o nawiązywanie nowych kooperacji, stąd średnio co pół miesiąca otrzymujemy od nich ogłoszenie o kolejnej współpracy. Dotychczas pisaliśmy o współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki, firmą Synapse Network, gigantem e-sportu – Illuminar Gaming, krajowym potentatem w rozgrywkach w najpopularniejszą grę sieciową – Counter Strike – MAD DOG`S PACT oraz pionierem w dziedzinie analityki behawioralnej na blockchainie – Cookie3.

Teraz nowo ogłoszonym partnerem został Vigiliant Fight Club (VFC), profesjonalna liga turniejowa w gry z serii Tekken. Zetly w ramach tej współpracy zajmie się kompleksową tokenizacją tej organizacji.

VFC łączy siły z Zetly

Tekken to jedna z pierwszych trójwymiarowych gier sztuk walki (tzw. „bijatyk”), które zagościły na konsolach domowych. Pierwsza część serii miała premierę na PlayStation w 1994 roku. Po 28 latach seria nadal pozostaje jednym z najpopularniejszych tytułów o tej tematyce. Atrakcyjna szata graficzna i krótkie dynamiczne rozgrywki sprawiają, że gry te świetnie sprawdzają się na turniejach, angażując w równym stopniu zarówno zawodników, jak i publiczność.

Vigiliant Fight Club (VFC) nowym partnerem projektu Zetly!

Popularność Tekkena jako gry turniejowej wykorzystuje Vigilant Fight Club – organizator cyklicznych rozgrywek pod szyldem VFC Tournaments, które odbywają się co kwartał w Warszawie i przyciągają zarówno krajową, jak i europejską czołówkę. Rozgrywane pod patronatem wydawcy, firmy Bandai-Namco, całodniowe turnieje w Tekken 7 – najnowszą odsłonę serii – transmitowane są w serwisie Twitch oraz w telewizji Gametoon.

Dzięki współpracy z platformą Zetly, najlepsi gracze zrzeszeni w organizacji VFC będą mogli w przyszłości emitować swoje własne karty kolekcjonerskie w formule NFT, zawierające np. fragmenty najbardziej niezapomnianych walk i turniejowych triumfów.

Zadaniem Zetly jest popularyzować te rozgrywki w społeczności fanów wszystkich dyscyplin – elektronicznych i tradycyjnych – w Polsce.

Tekken to gra nr 1 w polskim e-sporcie na konsole. Najnowszą, siódmą odsłonę gry kupiło w naszym kraju już 100 tys. osób. Co najmniej 10 tys. osób z nich gra w nią turniejowo. Chcemy umożliwić im jeszcze bardziej aktywny udział w życiu społeczności tego tytułu, emitując wspólnie z VFC tokeny kolekcjonerskie w formacie NFT. Nabywanie ich to nowa forma kibicowania i wspierania ulubionych zawodników. Pozyskiwane w ten sposób środki zarówno zawodnicy, jak i VFC będą mogli wykorzystać na dalszy rozwój

– mówi Michał Glijer, CEO Zetly.

NFT to technologia, która przenika do coraz większej ilości sfer naszego codziennego życia – po muzyce, filmie i dziełach sztuki, wkracza wielkimi krokami również do świata sportu i e-sportu. Chcemy być częścią tej rewolucji, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Zetly. Jesteśmy przekonani, że proponowane przez tą platformę pionierskie rozwiązania i zupełne nowe podejście do kwestii kibicowania w wykorzystaniem najnowszych technologii cyfrowych zapewnią obu stronom wymierne korzyści

– komentuje Wojciech Krzemień, założyciel Vigilant Fight Club.

Ze szczegółowymi informacjami na temat projektu Zetly można zapoznać się na ich oficjalnej stronie oraz w mediach społecznościowych firmy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności