za
emusic

Utopia Genesis i STOKR pomogą artystom w czasie kryzysu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Współpraca między Utopia Genesis Foundation i STOKR umożliwi stworzenie nowego źródła dochodów dla artystów i narzędzia inwestycyjnego dla słuchaczy.

Utopia Genesis Foundation i STOKR chcą pomóc artystom

Utopia Genesis Foundation łączy siły z platformą, która służy do emisji cyfrowych papierów wartościowych STOKR. Oba podmioty chcą wejść na rynek muzyczny, ale w dość innowacyjny sposób.

W komunikacie prasowym Utopia Genesis przedstawiła szereg pomysłów dot. m.in. tokenizacji artystów i zabezpieczania owoców ich pracy. Mało tego, także słuchacze mają mieć dostęp do “unikalnych wehikułów inwestycyjnych”.

Partnerstwo Utopia Genesis ze STOKR „pozwoli artystom i właścicielom muzyki tokenizować aktywa i tworzyć instrumenty kapitałowe lub dłużne do finansowania społecznościowego, tworzenie albumów, produkowania przedmiotów kolekcjonerskich, towarów itd”. Do tego platforma ma pomóc artystom i autorom muzyki „sprzedać społeczności [fanów] ułamkową własność przychodów swojej pracy”. Innymi słowy, fani-inwestorzy będą mogli mieć prawa do dochodów, jakie generować mogą potencjalne przeboje.

W wywiadzie udzielonym Cointelegraph Daniele Sestagalli, Chief Strategy Officer w Utopia Genesis, zauważył, że długoterminowa wizja współpracy polega na zrobieniu „pierwszego kroku w kierunku zbudowania zdecentralizowanej giełdy muzycznej”, która przyniesie korzyści zarówno artystom, jak i fanom .

– Artyści mogą być finansowani przez fanów zamiast wytwórnie płytowe, które dają artystom podejrzane oferty, więc artyści mogą być bardziej szczerzy w tym, co robią – powiedział Sestagalli. – Dzięki tej współpracy wnosimy przejrzystość do branży muzycznej i nadajemy ton temu, w jaki sposób technologia może pomóc rozwiązać wiele wyzwań branży – dodał.

Sestagalli zauważył również, że popyt na tego typu usługi wydaje się rosnąć, ponieważ już nawet głośne nazwiska z rynku muzycznego, takie jak Bob Dylan, Stevie Nicks i Imagine Dragons, publicznie badały możliwość sprzedaży praw do swoich katalogów utworów inwestorom.

Blockchain na rynku muzycznym

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza i nie jedyna taka inicjatywa. W październiku Audius – usługa strumieniowego przesyłania muzyki oparta na technologii blockchain, która chce konkurować ze Spotify – trafiła na czołówki portali za sprawą airdropu tokenów o wartości 8 milionów USD do lojalnych słuchaczy i artystów.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności