za
revolut

Revolut dodaje cztery nowe kryptowaluty

2020-12-12
Wiadomości

Brytyjski neobank Revolut ogłosił notowanie czterech nowych kryptowalut, które będą dostępne dla klientów z Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

EOS, OMG, ZRX i XTZ

Według oficjalnego wpisu na blogu, Revolut wprowadził na swoją platformę EOS (EOS), OMG Network (OMG), 0x (ZRX) i Tezos (XTZ). Póki co nie wiadomo, kiedy wyżej wymienione aktywa będą dostępne dla użytkowników z USA.

W lipcu 2020 r. popularna europejska firma fintech zawarła umowę partnerską z nowojorskim krypto startupem Paxos. Dzięki tej współpracy ma zostać uruchomiona usługa handlu kryptowalutami w Stanach Zjednoczonych. Revolut zgodził się na wykorzystanie usługi Paxos Crypto Brokerage do integracji usług zakupu, przechowywania i sprzedaży kryptowalut.

Paxos zajmuje się wszystkimi aspektami regulacyjnymi i technicznymi usługi, natomiast Revolut świadczy usługę bezpośrednio na rzecz klientów. Wg informacji z tego lata, Revolut zdecydował się również na przeniesienie na użytkowników własności kupowanych przez nich zasobów cyfrowych. Wcześniej firma była ich jedynym prawnym właścicielem. Klienci Revolut nie mogą jednak przekazywać kryptowalut osobom, które nie są klientami spółki. W rezultacie, klienci są w stanie zarządzać swoimi cyfrowymi aktywami tylko w ramach aplikacji Revolut.

Revolut a COVID-19

Dane udostępnione przez Revolut w maju pokazały, że ograniczenia i restrykcje związane z koronawirusem wpłynęły na ilość oraz wartość transakcji kryptowalutowych przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji.

W związku z marcowymi ograniczeniami, w Wielkiej Brytanii średnia wartość transakcji w aplikacji spadła o 58%, z 663 dolarów do 281 dolarów. W kwietniu użytkownicy zaczęli ponownie handlować, ponieważ zaufanie do kryptowalut gwałtownie wzrosło. Średnia wartość zakupów dokonywanych przez użytkowników pod koniec miesiąca wzrosła o 57%. Nastąpił również 68% wzrost liczby użytkowników handlujących cyfrowymi aktywami. W marcu średnia wartość pojedynczej transakcji zmalała o 52% , po czym w kwietniu odbiła się i zyskała 63%.

Dane dotyczące brytyjskich użytkowników przedstawione przez Revolut kontrastują z rekordowymi, marcowymi wolumenami ogłoszonymi przez CryptoCompare. Platforma wskazywała na szał aktywności handlowej wśród specjalistów i instytucji. Według raportu, 13 marca został wytworzony największy wolumen w historii kryptowalut. Wszystkie giełdy i rynki odnotowały wtedy 75.9 miliarda USD obrotu cyfrowymi aktywami w ciągu 24 godzin.

 

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności