za
jack dorsey

Afryka stanie się centrum DeFi – sugeruje Charles Hoskinson

Binance Launchpool

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dyrektor generalny IOHK, podmiotu, który zarządza obecnie Cardano, Charles Hoskinson uważa, że projekty DeFi będą cieszyć się szczególnie wielkim zainteresowaniem w Afryce.

DeFi w Afryce

CEO IOHK Charles Hoskinson twierdzi, że jego firma może skupić się na rozwoju rynku właśnie w Afryce. Posunął się przy tym nawet do stwierdzenia, że drugi pod względem liczby ludności na świecie kontynent może być w przyszłości miejscem dynamicznego rozwoju zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Zadajemy sobie pytanie, ‘kim będą konsumenci DeFi, którzy będą potrzebować systemów tożsamości i systemów płatności oraz nowych sposobów reprezentowania akcji’ – czy będą to skostniałe, silnie regulowane rynki zachodniego świata (…), czy też będą to kraje Afryki, Azji Południowo-Wschodniej, które nie mają żadnych regulacji i desperacko chcą konkurować [z Zachodem], a tym samym są otwarte i przyjazne dla [nowych] pomysłów – pytał retorycznie. – Biorąc pod uwagę to, że kapitał ludzki, kapitał fizyczny i ekonomia zmierzają we właściwym kierunku, wierzę, że Afryka będzie najbardziej obiecującym środowiskiem gospodarczym w ciągu najbliższych dziesięciu lat – podsumował Hoskinson.

Afryka a Bitcoin

Podobnego zdania jest też np. Jack Dorsey, twórca Twittera i Square.

– Afryka nakreśli przyszłość (szczególnie samego Bitcoina!) – skomentował jakiś czas temu na Twitterze biznesmen, ujawniając, że planuje spędzić nawet parę miesięcy na tym kontynencie w przyszłym roku.

Komentarze Dorsey’a i Hoskonisa pojawiły się w szczególnym momencie historii. Afryka coraz wyraźniej dostrzega bowiem, że blockchain i kryptowaluty mogą pomóc jej w tzw. włączeniu finansowym. Przykładowo Nigeria regularnie znajduje się teraz wśród najbardziej aktywnych krajów pod względem wyszukiwań hasła „Bitcoin” w Google. Po piętach depczą jej jednak w tej dyscyplinie takie państwa jak Republika Południowej Afryki.

Lagos, stolica Nigerii, już w 2050 r. ma stać się gigantyczną metropolią, która będzie zamieszkana ponad 32 milionów ludzi, zwiększając swoją rolę na rynku kryptowalut. Według danych Światowego Forum Ekonomicznego do 2100 r. będzie to najbardziej zaludnione miasto na świecie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 824,08 USD-3,02%
Ethereum logo
EthereumETH
3828,32 USD-2,47%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,14 USD-1,61%
Solana logo
SolanaSOL
167,26 USD-1,81%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3827,04 USD-2,56%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,50%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD1,02%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,55%