za

Gra NFT Untamed Isles nie powstanie. Powód? Sytuacja na rynku kryptowalut

2022-08-20
BlockchainNFT

Kolejne fatalne wieści ze świata NFT. Wstrzymano prace nad “Untamed Isles”. Chodzi o turowy MMO (Massively Multiplayer Online Game, czyli rodzaj komputerowych gier fabularnych, w których duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie). Gra budziła spore skojarzenia z “Pokemonami”. Większość przedmiotów w niej miała mieć postać NFT. Te miały trafić do wolnego obrotu – gracze mogliby nimi handlować.

Untamed Isles nie powstanie

Prawda jest taka, że koszty rozwoju są wysokie i było wiele przeszkód na naszej drodze

– czytamy w oświadczeniu studia Phat Loot zamieszczonym na Steamie.

Odkąd rozpoczęliśmy podróż w 2020 r., krajobraz gospodarczy zmienił się dramatycznie, a my nie jesteśmy już pewni obecnego rynku [kryptowalut – przyp. red.]

– dodano.

Co więcej, twórcy wspominają, że początkowo w kwestii prac nad grą “wszystko szło naprawdę dobrze”. Niestety, jak twierdzą, w dalszym rozwoju projektu przeszkodził im krach na rynku kryptowalut, który sprawił, że “bardzo szybko” stracili finansowanie dla swojej inicjatywy.

Inwestorzy wycofali się i obserwowali wszystko z boku – i szczerze mówiąc, mają rację, ponieważ w globalnej gospodarce są to bardzo niepewne czasy

– tłumaczą dalej pomysłodawcy gry.

Sukces na Kickstarterze

“Untamed Isles” mogło okazać się niemałym sukcesem. Zapowiedzią tego było to, co działo się w 2021 r. na Kickstarterze. Twórcy gry zebrali prawie 2,5 miliona złotych i to mimo tego, że pierwotny cel zbiórki był aż pięć razy niższy.

Skąd więc ostateczne niepowodzenie projektu? Pomijając ogólną niezbyt dobrą sytuację na rynku, o której wspominają twórcy, powodem może być to, że samo studio wydawało blisko 300 tysięcy złotych tygodniowo na produkcję i wypłaty dla deweloperów. Koszty były więc spore. Autorzy “Untamed…” zapewniają jednak, że nie inwestowali pieniędzy pochodzących ze zbiórki w kryptowaluty. Jednocześnie, niestety, nie stać ich na zwroty dla osób wspierających produkcję. Zainwestowane pieniądze odzyskają wyłącznie ci inwestorzy, którzy kupili NFT Phat Loot.

Mimo pewnego kryzysu na rynku kryptowalut branża NFT nadal prężnie się rozwija. Swoją kolekcję NFT wydał ostatnio aktor Anthony Hopkins. Pisaliśmy o tym tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.