za
uczelnia łazarskiego fintech

Uczelnia Łazarskiego uruchamia nowy kierunek studiów – FinTech

2022-06-01
BlockchainDeFi
robinhood aplikacja rejestracja

Uczelnia Łazarskiego uruchamia pierwszy w Polsce kierunek studiów dotyczących FinTech. Wiadomo, że ten będzie współtworzony przez praktyków biznesu i ekspertów od inwestowania.

Uczelnia Łazarskiego i FinTech

Uczelnia Łazarskiego przygotowała nowy kierunek kształcenia dotyczący FinTech (dokładnie: Zarządzanie finansami w erze cyfrowej). Przedmioty będą wykładane na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Studia I stopnia potrwają 3 lata. Istnieje możliwość studiowania zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie.

– Naszą misją jest stworzenie miejsca, które wyróżnia praktyczny wymiar kształcenia, jego międzynarodowy charakter oraz etos pracy. Naturalne jest więc, że uwzględniliśmy FinTechy jako ważną gałąź rynku i we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy kierunek studiówpowiedział mediom dr Martin Dahl, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania na Uczelni Łazarskiego.

Wejdźmy teraz w szczegóły. Wybierając Zarządzanie finansami w erze cyfrowej, studenci nauczą się, jak zarządzać finansami oraz jak podejmować właściwe decyzje finansowe w cyfrowym otoczeniu biznesowym. Do tego poznają strategie finansowe oraz tajniki zarządzania płynnością finansową. Oprócz tego otrzymają od wykładowców nowoczesną wiedzę nakierowaną na trendy rozwijające się w świecie finansów i uzyskają kompetencje nakierowane na dokonywanie analiz czy wszelkie interpretacje danych finansowo-księgowych.

Przedmioty specjalnościowe na kierunku:

  • Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie (Strategie finansowe przedsiębiorstwa; Zarządzanie płynnością przedsiębiorstwa;
  • Podatkowe i niepodatkowe obciążenia przedsiębiorstw);
  • RegTech, otoczenie prawne i ryzyko korporacyjne;
  • Finanse zdecentralizowane i technologie finansowe;
  • Technologia Blockchain;
  • Struktura branży usług finansowych, zachodzące przemiany i ich przyszłość.

uczelnia łazarskiego fintech

Koszt studiów

Kierunek prowadzony jest w dwóch trybach. W przypadku stacjonarnego, studenci muszą uiścić za jeden semestr 5100 zł na pierwszym roku, 5220 zł na drugim i 5340 zł na trzecim. Za trzy lata kształcenia trzeba zapłacić więc ponad 31 tysięcy złotych. Z kolei studenci niestacjonarni zapłacą za semestr 4620 zł na pierwszym roku, 4740 zł na drugim i 4860 zł na trzecim.

Warto zauważyć, że kierunek jest bardzo przyszłościowy. Do tego skoro uczelnia gwarantuje, że zajęcia będą prowadzone przez praktyków biznesu, możemy liczyć, że studia te będą świetnym wprowadzeniem na rynek nowoczesnych technologii.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.