za
ubisoft gry

Ubisoft chce tworzyć blockchainowe gry

2021-10-31
Blockchain
Binance Launchpool

Ubisoft będzie starał się inwestować i tworzyć gry oparte na technologii blockchain.

Ubisoft chce postawić na blockchaina

Ubisoft, jedna z największych na świecie firm zajmujących się grami wideo — odpowiedzialna za tworzenie popularnych gier franczyzowych, takich jak Assassin’s Creed, Far Cry i For Honor — zorganizowała w tym tygodniu telekonferencję dotyczącą wyników za drugi kwartał. Jednym z tematów była jednak technologia blockchain.

Inwestorzy dowiedzieli się, że firma może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami finansowymi, zaś Assassin’s Creed Valhalla stała się drugą najbardziej dochodową grą w historii spółki. Przy okazji dyrektor generalny Yves Guillemot przyznał, że Ubisoft ma plany dotyczące inwestycji w technologię blockchain. Miał ma myśli gry oparte na łańcuchu bloków.

Przypomnijmy, że już w kwietniu Ubisoft stworzył swój węzeł walidacyjny w sieci Tezos, zaś w lipcu stał się operatorem węzłów w sieci Aleph.im i członkiem założycielem Blockchain Game Alliance, grupy, która ma wspierać adopcję blockchaina.

Frédérick Duguet, dyrektor finansowy spółki, wysoko ocenił potencjał technologii blockchain.

– Blockchain umożliwi większej liczbie graczy faktyczne zarabianie na tworzonych przez nich treściach. Uważamy, że znacznie rozwinie to cały rynek. Współpracujemy z wieloma małymi firmami zajmującymi się blockchainem i zaczynamy mieć dużą wiedzę na temat tego, jak może to wpłynąć na branżę, i chcemy być tutaj jednym z kluczowych graczy – powiedział.

ubisoft gry

Valve uderza w rynek blockchainowych gier

Nie wszystkie firmy są jednak tak otwarte na nowe technologie jak Ubisoft. Inna korporacja z rynku gier, Valve, zakazała właśnie publikacji na jej platformie Steam wszystkich gier i treści związanych z kryptowalutami, blockchainem i NFT. Stwierdziła, że aktywa takie jak NFT i kryptowaluty nie mają wewnętrznej wartości.

W odpowiedzi na ten zakaz grupa Fight for the Future — wspierana przez Blockchain Game Alliance, Enjin i 26 innych projektów z rynku blockchainowych gier — opublikowała list otwarty wzywający korporację do zmiany jej decyzji, stwierdzając, że zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO ) i NFT mogą wspierać rozwój „​​zdecentralizowanych, demokratycznych, interaktywnych, skoncentrowanych na graczach systemów”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
67 824,08 USD-3,02%
Ethereum logo
EthereumETH
3828,32 USD-2,47%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
599,14 USD-1,61%
Solana logo
SolanaSOL
167,26 USD-1,81%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3827,04 USD-2,56%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,50%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD1,02%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,55%