Twórca Tesli, Elon Musk, ponownie tweetuje o DOGE

2021-04-15 Kursy kryptowalut Wiadomości

Twórca Tesli, miliarder i znany biznesmen, Elon Musk, po prawie miesięcznej przerwie po raz kolejny tweetuje o Dogecoinie. Efekt? Kurs […]

Twórca Tesli, miliarder i znany biznesmen, Elon Musk, po prawie miesięcznej przerwie po raz kolejny tweetuje o Dogecoinie. Efekt? Kurs kryptowaluty rośnie! Co ciekawe, tym razem ekscentryk budował na swoim profilu napięcie z iście mistrzowską precyzją.

Twórca Tesli promuje DOGE

Trzeba przyznać jedno: Elon Musk potrafi zadbać o napięcie i atmosferę podekscytowania swoich fanów i zwolenników kryptowalut. Wszystko zaczęło się od tweeta, na którym widać było księżyc, symbol serca i lunetę.

Ktoś mógłby uznać, że chodzi o lot na naszego naturalnego satelitę. Potem miliarder napisał jednak: „Le Petit Prince”, co jest oczywiście oryginalnym tytułem książki znanej w Polsce jako „Mały książę”. Tytułowy bohater pomieszkiwał zaś na księżycu.

W tym momencie niektórzy fani Muska zaczęli już rozumieć jego tweetową łamigłówkę:

 

Po serii tajemniczych tweetów, Musk napisał w końcu na Twitterze, o co mu chodzi. Opublikował obraz hiszpańskiego malarza i rzeźbiarza Joana Miró z dopiskiem: „Doge Barking at the Moon”, co było już jasnym odniesieniem do kryptowaluty, do której od dawna czuje ogromną sympatię (z pewnością chodzi o jego specyficzne poczucie humoru).

Kurs DOGE podskoczył o prawie 12 procent, zbliżając się bardzo blisko do nowego rekordu cenowego. Obecnie 1 coin kosztuje 0,1335 USD.

twórca tesliMusk rządzi na rynku DOGE

Musk ma już tak duży wpływ na DOGE, że w zeszłym miesiącu, handlowiec kryptowalut, Andrei Badoiu, zaprojektował bota, który automatycznie kupuje Bitcoiny za każdym razem, gdy szef Tesli publikuje coś o cyfrowych walutach na swoim koncie na Twitterze.

Najlepszym dowodem tego, że to dobry pomysł jest to, że kiedy miliarder dodał do swojego opisu na Twitterze słowo „Bitcoin”, kurs kryptowaluty mocno wzrósł.

Tesla otworzyła się też na BTC, bowiem kupiła jednostki kryptowaluty oraz umożliwia kupowania swoich pojazdów w zamian za walutę Satoshi’ego Nakamoto.

Sam Musk nie jest do końca fanem BTC. W wywiadach mówi o kryptowalucie w niejednoznaczny sposób. Zasugerował kiedyś, że decyzja o zakupie Bitcoinów przez Teslę nie wyszła od niego.

Tagi
btc doge Elon Musk kurs doge Twórca Tesli

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.