za
coinbase base

ARK Invest inwestuje w Coinbase

Binance Launchpool

Trzy fundusze giełdowe oferowane przez ARK Invest, na czele którego stoi Cathie Wood, kupiły wspólnie 749 205 akcji Coinbase Global, Inc (COIN) o łącznej wartości około aż 246 mln USD.

ARK Invest inwestuje w Coinbase

ARK Innovation ETF (ARKK) posiada obecnie 512 535 akcji COIN, podczas gdy ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) kupiło kolejne 147 081 jednostek, a ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) 89 589.

Fundusze ARK nie były jedynymi ETF-ami gromadzącymi COIN. ETF Amplify Transformational Data Sharing (BLOK) również przystąpiło do działania na tym polu. Warto dodać, że BLOK jest jednym z najbardziej aktywnych funduszy ETF na rynku kryptowalut, z 7 z 10 największych alokacji w branży blockchaina i stanowiącymi jedną trzecią jego całego portfela.

ark investCoinbase na giełdzie

Długo oczekiwane wejście na giełdę Coinbase miało miejsce 14 kwietnia. COIN zadebiutowało na platformie Nasdaq z ceną 381 USD. Akcje szybko wzrosły o 12,5% – do 429,54 USD – uzyskując tym samym łączną wycenę przekraczającą 112 miliardów USD. Potem COIN spadło, aby znaleźć wsparcie na poziomie około 315 USD.

ARK zostało założone przez zarządzającą funduszami Cathie Wood w 2014 roku i zgromadziło już ponad 50 milionów dolarów w aktywach. Fundusz ARKW wzrósł o 161% w ciągu ostatniego roku, ARKK o 152%, z kolei ARKF o 138% .

Na początku tego miesiąca analitycy reprezentujący ARK przewidywali, że rynkowa wycena Bitcoina przewyższy wycenę złota.

Wejście na giełdę COIN to, zdaniem wielu, przełom dla rynku kryptowalut. Samo Coinbase to amerykańska firma, która obsługuje platformę wymiany kryptowalut, która działa najpierw zdalnie, bez oficjalnej fizycznej siedziby. Dziś ta ostatnia znajduje się w San Francisco. Firma oficjalnie rozpoczęła działalność 20 czerwca 2012 r. Od samego początku prezesem zarządu spółki jest Brian Armstrong.

Zgodnie z opublikowanymi danymi, Coinbase osiągnęło w pierwszym kwartale 2021 roku przychody w wysokości 1,8 miliarda dolarów. Ponadto firma odnotowała 6,1 mln miesięcznych użytkowników dokonujących transakcji (MTU) w kwartale. Jest to około 117-procentowy wzrost w stosunku do poprzednich 3 miesięcy. Oznacza też, że od końca 2020 roku przybyło 3,3 miliona nowych użytkowników. Szerzej pisaliśmy o tym w tym miejscu na naszej stronie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności