Dyrektor generalny Krakena ostrzega: rządy mogą uderzyć w kryptowaluty

Bitcoin Wiadomości

Dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell, ostrzega, że ​​kryptowaluty mogą zacząć podlegać ograniczeniom narzuconym przez rząd USA. W rozmowie z CNBC […]

Dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell, ostrzega, że ​​kryptowaluty mogą zacząć podlegać ograniczeniom narzuconym przez rząd USA. W rozmowie z CNBC stwierdził, że nowe regulacje mogą zaszkodzić blockchainowym walutom.

Dyrektor generalny Krakena ostrzega: rządy mogą uderzyć w kryptowaluty

– Coś takiego [tj. szkodliwe regulacje] mogłoby naprawdę zaszkodzić kryptowalutom i w pewnym sensie zabić oryginalny przypadek ich użycia, którym było po prostu udostępnienie usług finansowych wszystkim – powiedział.

Dyrektor generalny Krakena zauważa, że ​​w innych krajach politycy i urzędnicy lepiej rozumieją znaczenie kryptowalut.

– Mam nadzieję, że amerykańskie i międzynarodowe organy regulacyjne nie przyjmą zbyt wąskiego spojrzenia na tę sprawę. Niektóre inne kraje – szczególnie Chiny – traktują kryptowaluty bardzo poważnie i patrzą na to bardzo długoterminowo – wyjaśnił.

Powell zakłada jednak również, że próba ograniczenia działania rynków kryptowalut może przynieść odwrotny skutek i doprowadzić do ekonomicznej rewolucji.

Myślę też, że może być za późno [dla rządów]. Może dżin wyszedł już z butelki i po prostu próba zakazania go w tym momencie uczyniłby go bardziej atrakcyjnym. Z pewnością byłaby to wiadomość, że rząd postrzega to jako lepszą alternatywę dla własnej waluty – dodał.

Dyrektor generalny Krakena

Przyszła cena BTC

Pomimo obaw Powella dotyczących potencjalnych rządowych regulacji kryptowalut, niedawno spekulował on, że Bitcoin może osiągnąć cenę ponad 200 000 USD do końca 2021 r. W 2022 r. ma urosnąć zaś do ponad 1 mln USD.

– Prawdopodobnie do końca roku, myślę, że jeden Bitcoin będzie warty tyle co Lamborghini i prawdopodobnie do końca przyszłego roku będzie to jeden Bitcoin za Bugatti – powiedział sugerując, że cenę kryptowaluty lepiej byłoby podawać w luksusowych samochodach, a nie w dolarach.

Cena podstawowego modelu Lamborghini wynosi około 200 000 USD, a najtańszego modelu Bugatti z 2021 r. to około 1,9 miliona USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc cena btc Dyrektor generalny Krakena Kraken prawo

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.