za
NFT polecą w kosmos razem z rakietą Perun.

Twój NFT poleci w kosmos z rakietą Perun!

1,5% dla maluszka

Podbój przestrzeni kosmicznej przestaje być wyłącznie domeną NASA i Spacex. Polacy nie gęsi i swoje rakiety mają. Perun jest pierwszą polską rakietą kosmiczną, która po raz drugi dotrze do stratosfery. Warto jednak dodać, że drugi start Peruna będzie powiązany z web3 i NFT. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą nietypowego projektu od platformy Copernic Space oraz firmy SpaceForest.

Perun, czyli pierwsza polska rakieta kosmiczna

O Perunie zrobiło się głośno już w czerwcu tego roku. Największa rakieta wybudowana w Polsce zaliczyła nie tylko udany start, ale także osiągnęła pułap 22 kilometrów, wzlatując tym samym na poziom stratosfery.

Perun został skonstruowany w ramach projektu Suborbital Inexpensive Rocket, którego celem była budowa rakiety wynoszącej ładunek o masie +50 kg w przestrzeń kosmiczną. Ta wyjątkowa rakieta jest wynikiem wieloletniej pracy ekspertów firmy Space Forest z Gdyni.

Warto dodać, że Perun stał się ogólnopolskim fenomenem, o którym pisały nie tylko krajowe, ale także zagraniczne media. Jako ciekawostkę można zauważyć, że nazwa rakiety została zaczerpnięta ze słowiańskiej mitologii, w której to Perunem nazywa się boga piorunów.

NFT w kosmosie, czyli wyjątkowy projekt web3

We wrześniu odbędzie się kolejny start Peruna, który tym razem wzleci na wysokość aż 60 km.

Start największej polskiej rakiety wiąże się tym razem z NFT oraz Web3. W jaki sposób? Wszystko za sprawą projektu zorganizowanego przez platformę Copernic Space oraz SpaceForest. Dotyczy on 24 marek z obszaru Web3, które zostaną zaproszone do wsparcia projektu polskiej rakiety kosmicznej i wymintowania własnych, unikalnych NFT. Co więcej, zostaną one także naklejone w formie fizycznej na kadłubie rakiety. Marka Web3 osiągająca stratosferę? Z rakietą Perun marzenia o podboju przestrzeni kosmicznej przestają być science-fiction i stają się rzeczywistością.

Warto się pospieszyć, ponieważ na kadłubie rakiety jest miejsce tylko dla 24 marek Web3. Kto pierwszy ten lepszy (trochę, jak z postawieniem pierwszej ludzkiej stopy na księżycu). Rakieta Perun rozpocznie swój kolejny lot testowy z 24 naklejkami NFT pod koniec września. Start odbędzie się na Centralnym Poligonie Wojskowym Sił Powietrznych w Ustce.

Marki Web3, które zdecydują się na wsparcie projektu, dostaną nie tylko wyjątkowy „space asset” NFT potwierdzający wsparcie budowy Peruna, ale także filmy oraz zdjęcia promocyjne z umieszczoną własną naklejką na kadłubie rakiety. Nie da się ukryć, że jest to iście kosmiczna promocja marki. Akcja adresowana jest tylko do konkretnych, zaproszonych projektów z obszaru Web3.

Jak przygotować się do odlotu z Perunem?

Start z Perunem w stratosferę nie wymaga ukończenia kursu akademii kosmicznej. Wystarczy wymintować własny NFT. Na początku trzeba wejść na stronę www.app.copernicspace.com. Logowanie się następuje po naciśnięciu przycisku „Launch”, który znajduje się w prawym górnym rogu. Aby przejść dalej, wystarczy zalogować się swoim portfelem. Jeżeli korzystasz z sieci ETH, to zostaniesz poproszony o przełączenie się na Polygon.

Konfiguracja profilu jest opcjonalna. Można go uzupełnić o zdjęcie profilowe oraz inne dodatkowe informacje o sobie, swoim projekcie lub firmie. Choć krok ten jest opcjonalny, to pozwala nawiązać lepszy kontakt z innymi użytkownikami na platformie Copernic Space.

Projektowanie NFT na kadłub Peruna

Następnie należy kliknąć w kolekcję SpaceForest i wybrać „Request”. Ten etap jest niczym odprawa przed wylotem na misję kosmiczną. Trzeba podać swoje dane, takie jak imię, nazwisko, nazwę projektu/firmy, adres e-mail oraz inne wymagane informacje. To właśnie w tym miejscu przesyłasz także kwadratowy obraz, który – wydrukowany – wyląduje na rakiecie. Ten obraz będzie także Twoim cyfrowym NFT. Na samym końcu procesu wpisujesz nazwę dla NFT, które chcesz wybić jako swój „space asset”. Przesłanie request powoduje zainicjowanie umowy pomiędzy Tobą a SpaceForest na platformie Copernic Space.

Płatność, czyli finalizacja podróży kosmicznej

Kiedy request zostaje wysłany, SpaceForest przesyła Ci dokument zawierający szczegóły płatności za pośrednictwem interfejsu Deal. Cała transakcja odbywa się na platformie Copernic Space. Warto dodać, że proces może potrwać kilka dni. Kiedy SpaceForest otrzyma Twoją płatność i potwierdzi transakcję, to platforma automatycznie wygeneruje Twój „space asset” w formie NFT. Kosmiczny Token powstanie na podstawie obrazu oraz szczegółów, które podałeś na platformie Copernic Space. Wymintowany NFT znajdziesz w sekcji „Vault”.

Możesz od teraz zarządzać swoim NFT przebywającym w „Vault”. Dostępny jest zarówno transfer, czyli przekazanie NFT innym użytkownikom platformy – ponieważ są to zweryfikowane zasoby kosmiczne – jak i sprzedaż NFT.

Od tego momentu jesteś częścią misji podboju przestrzeni kosmicznej razem z rakietą Perun. To mała odległość dla rakiety, ale wielki krok dla branży Web3!

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności