Blockchain

Twitter stanie się zdecentralizowany?

Jack Dorsey, założyciel i dyrektor generalny portalu Twitter, ujawnił, że jego firma chce stworzyć nowy standard dla zdecentralizowanych mediów społecznościowych. […]

Data publikacji: 12 grudnia 2019

bitbay

Jack Dorsey, założyciel i dyrektor generalny portalu Twitter, ujawnił, że jego firma chce stworzyć nowy standard dla zdecentralizowanych mediów społecznościowych. Biznesmen powiedział, że ​​firma zakłada właśnie Blue Sky, niewielki, niezależny zespół, którego głównym zadaniem będzie zbudowanie standardu, który docelowo będzie podstawą technologiczną Twittera.

Charles Hoskinson, założyciel Cardano i były współpracownik Ethereum, wykazał swoje wsparcie dla inicjatywy, odpowiadając na tweet Dorsey’a

„Jestem za tym Jack. Po prostu daj mi znać, czego potrzebujesz”.

Twitter podąży drogą decentralizacji?

CEOTwitterTwitter to nadal jedna z największych platform mediów społecznościowych na świecie. Jak widać, dziś skupia się na decentralizacji, argumentując, że nadszedł czas na porzucenie scentralizowanych rozwiązań. Dorsey wyjaśnia, że firma stoi obecnie przed wyzwaniami, których nie można rozwiązać za pomocą żadnej ze scentralizowanych technologii.

CEO Twiitera powiedział, że nowy zespół, wspomniany Blue Sky, będzie całkowicie niezależny od Twittera, dodając, że otrzyma tylko ograniczone wskazówki od firmy:

„W przypadku mediów społecznościowych chcielibyśmy, aby ten zespół znalazł zdecentralizowany standard, który może nam pomóc w rozwoju, lub, w przypadku braku takiej możliwości, stworzy go od zera”.

Zadaniem Blue Sky będzie nie tylko opracowanie zdecentralizowanego protokołu – Dorsey powiedziała, że ​​Twitter chce, by projekt obejmował otwartą społeczność i zachęcał organizacje, badaczy, firmy i liderów do „głębokiego myślenia”.

Marzenia a rzeczywistość

Brzmi pięknie, ale jak dotąd ambitny projekt Dorsey’a jest jeszcze w powijakach. Wiadomo jeszcze, że w zespole pojawi się Parag Agrawal, główny specjalista techniczny Twittera, którego zadaniem będzie znalezienie dla niego lidera. Na razie nikt nie został też formalnie zatrudniony do pracy w Blue Sky. Według Agrawala idealnym kandydatem na lidera Blue Sky jest doświadczony weteran rynku technologii blockchain z dobrą znajomością mediów społecznościowych.

Blue Sky będzie jednak miało przed sobą trudną drogę, zaś prace mogą potrwać kilka lat. Projekt jest jednak ważny i może stanowić przełom dla rynku – zwłaszcza dziś, gdy głównym problemem mediów są fake newsy. Odpowiedź Twittera dot. „głębokiego myślenia”, co może oznaczać lepsze rozumienie i analizowanie treści, może okazać się niezbędna w ciągu najbliższych paru lat.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion