Bitcoin

Twitter planuje wprowadzenie funkcji „napiwków”. W tle plotki o wykorzystaniu Bitcoina

Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, Twitter chce dodać na swojej platformie funkcję „napiwków”. Biorąc pod uwagę fakt, że CEO Twittera i […]

Data publikacji: 15 stycznia 2020

bitbay

Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, Twitter chce dodać na swojej platformie funkcję „napiwków”. Biorąc pod uwagę fakt, że CEO Twittera i Square, Jack Dorsey, jest fanem BTC, byłoby zaskoczeniem, gdyby przyszła usługa nie korzystała z możliwości, jakie dają kryptowaluty.

Twitter z Bitcoinem na pokładzie

Mimo, że sieć BTC działa od jedenastu lat, nadal brakuje przypadków prawdziwego użycia kryptowaluty. Mamy na myśli to, że Bitcoin stał się bardziej magazynem wartości, dla niektórych aktywem spekulacyjnym, ale jednocześnie stosunkowo niska liczba osób faktycznie nim płaci. Dla niektórych cyfrowa waluta pozostaje nadal niszowa. Jeśli jednak znalazłaby się na dużej platformie social media jako narzędzie płatnicze, mogłoby to okazać się kamykiem, który wywoła lawinę.

CEOTwitterWedług artykułu w The Information i innych mediach, Twitter rozważa obecnie wprowadzenie funkcji, która pozwoli jego użytkownikom wzajemnie dawać sobie napiwki. Portale cytują anonimowe osoby, które są zaznajomione z pomysłami firmy. Ponoć nic nie jest przesądzone, ale plan wydaje się realny do wdrożenia.

Jack Dorsey przez lata nie ukrywał swojej miłości do Bitcoina. Jego firma Square pozwala na kryptowalutowe transfery, zaś on sam buduje obecnie zespół, który ma oprzeć Twittera na zdecentralizowanej technologii.

Dorsey popierał też i promował Lightning Network, podkreślając tym swoją wiarę w to, że BTC może służyć do codziennych płatności.

Social media 2.0.

Twitter oparty na blockckainie i korzystający z kryptowalutowych mikropłatności wprowadziłby mainstreamowe social media w nową epokę. Sama idea stoi jednak trochę w kontrze do scentralizowanego Facebooka z jego Librą (inna sprawa, że Mark Zuckerberg też wspominał kiedyś o tym, że decentralizacja to przyszłość mediów społecznościowych).

Oczywiście powyższe to dziś tylko plotki. Nawet informatorzy The Information nie chcą ujawniać swoich tożsamości. Jeśli jednak Dorsey sięgnie po ten pomysł i zacznie go realizować, jest niemal pewne, że skorzysta z możliwości, jakie dają światu kryptowaluty. Z kolei pojawienie się BTC czy innych cyfrowych walut na Twitterze musiałoby zostać przyjęte z wielkim entuzjazmem i uznane za przełom.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion