za
Twitter ogłasza wprowadzenie handlu NFT za pośrednictwem twittów

Twitter ogłasza wprowadzenie handlu NFT za pośrednictwem tweetów

robinhood aplikacja rejestracja

Jesteśmy świeżo po otrzymaniu informacji, że Elon Musk finalnie kupił Twittera.  Dziś gigant mediów społecznościowych poinformował, że uruchomi funkcję umożliwiającą użytkownikom kupno, sprzedaż i wyświetlanie niewymiennych tokenów NFT za pośrednictwem tweetów. Będzie to możliwe dzięki współpracy z czterema platformami rynkowymi.

Twitter wprowadza handel NFT

Zapowiadana integracja, zwana NFT Tweet Tiles, będzie pozwalać na wyświetlanie grafik NFT w dedykowanym panelu tweetów. Dodatkowo funkcja będzie zawierać przycisk, dzięki któremu użytkownicy będą mogli przejść do sekcji handlowej. Nowa opcja, która jest obecnie w fazie testów, jest przeprowadzana we współpracy z platformami handlowymi czterech podmiotów: opartą na Solanie platformą rynkową Magic Eden, wieloplatformowym protokołem rynkowym NFT Rarible, twórcą blockchaina Flow Dapper Labs i platformą Jump.trade, która kieruje swoje działania w stronę branży sportowej. Wszystkie wymienione rynki obejmują razem zasięgiem kilka blockchainów, w tym Ethereum, Solanę, Flow, Polygon, Tezos oraz Immutable X.

Przedstawiciel Twittera przekazał serwisowi Decrypt informację, że nowa funkcjonalność ma być niezależna od łańcuchów bloków, więc wszystkie sieci będą obsługiwane, o ile linki przekierowujące pochodzą z partnerskiego rynku.

Poinformował również, że „funkcja jest obecnie testowana z wybranymi użytkownikami Twittera w iOS i Internecie”. Osoby zaproszone do testowania nowej usługi zobaczą u siebie na kontach integrację NFT Tweet Tile. Dodał również, że subskrypcja premium Twitter Blue nie jest wymagana, by móc korzystać z nowej funkcji. Platforma wcześniej, w styczniu, obsługiwała niewymienne tokeny NFT jako zweryfikowane zdjęcia profilowe za pośrednictwem usługi subskrypcji Twitter Blue. Na dany moment Twitter pośredniczy w handlu wyłącznie NFT opartych na blockchainie Ethereum.

Elon Musk zwalnia menagerów Twittera

Elon Musk swój pierwszy dzień w roli właściciela Twittera zaczął od zwolnień. Pracę stracili m.in. szef Twittera Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Segal i szefowa ds. prawnych Vijaya Gadde.  Tych dwóch pierwszych wręcz upokorzono. Gdy Musk podpisywał umowę kupna, znajdowali się w siedzibie firmy w San Francisco. Tego samego dnia zostali wyprowadzeni z biurowca. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności