za

MyNFT zaprezentuje automat do sprzedaży NFT

2022-10-28
NFT
Binance Launchpool

W czasie NFT.London, wydarzenia, które zaplanowano w dn. 2-4 listopada, myNFT zaprezentuje swój pierwszy fizyczny automat do sprzedaży NFT. Wpływy ze zrealizowanych transakcji zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

MyNFT i automat do sprzedaży NFT

Platforma myNFT podczas NFT.London zaprezentuje swój automat do sprzedaży NFT. W praktyce ma być to odpowiedź na bitomaty, czyli kioski, które sprzedają bitcoiny i altcoiny. Urządzenie da łatwiejszy dostęp do tokenów dla osób, które chcą w nie inwestować. Co ciekawe, automat umożliwi użytkownikom zakup NFT nawet bez posiadania przez nich cyfrowego portfela w momencie kupna.

Jak będzie wyglądał proces zakupu NFT za pomocą automatu myNFT? Najpierw użytkownicy będą musieli wybrać jedną z wystawionych kopert, a później wpisać podany kod. Po zrealizowaniu płatności, muszą zeskanować kod QR, jaki znajdą na kopercie. Ten przekieruje ich do myNFT, gdzie będą mogli założyć konto wraz z portfelem na NFT. Na ten ostatni trafi potem zakupiony token.

W czasie wydarzenia będzie można nabyć tokeny NFT podarowane przez MyNFT (to m.in. tokeny z kolekcji Dr. Who Worlds Apart, Thunderbirds i Delft Blue Night Watch).

Hugo Mcdonaugh, dyrektor generalny myNFT, uważa, że NFTtomat (o ile można tak nazwać urządzenie jego firmy) ułatwia proces zakupu NFT.

– Najbardziej dostępnym sposobem na zakup czegokolwiek jest automat, dlatego poprzez tę inicjatywę przełamujemy przekonanie, że zakup NFT jest trudny – powiedział mediom.

Fizyczny automat do sprzedaży NFT będzie znajdował się na zewnątrz w Centrum Królowej Elżbiety II w Westminster, w Londynie, gdzie przez 3 dni będzie trwała konferencja NFT.London. Wpływy ze sprzedaży NFT z automatu zostaną potem przekazane na cele charytatywne. Część z nich zostanie m.in. przekazana na rzecz organizacji Marvelous Children’s Charity Roalda Dahla, która zapewnia wyspecjalizowane pielęgniarki ciężko chorym dzieciom.

To nie pierwszy NFTtomat na świecie

To nie pierwsze takie urządzenie, jakie jest dostępne na rynku. Warto wspomnieć o takim automacie, jaki wiosną br. stanął w Nowym Jorku.

Jordan Birnholtz, współzałożyciel Neon, firmy, która działa na rynku niewymienialnych tokenów, twierdzi, że jego urządzenie także pomaga w zakupie NFT.

– Chcieliśmy wymyślić najprostsze rozwiązanie, które umożliwiłoby ludziom kupno NFT, aby mogli zdobyć doświadczenie w tej materii, zapoznać się z nią, a my moglibyśmy opowiedzieć historię o tym, jak w łatwy sposób można wspierać innych artystów i twórcówmówił Birnholtz.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 446,02 USD0,00%
Ethereum logo
EthereumETH
3512,46 USD0,21%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,07%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
591,88 USD0,80%
Solana logo
SolanaSOL
134,62 USD-0,70%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3512,53 USD0,21%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,05%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,09%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD5,21%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,08%