za

Elon Musk kupił Twittera. Pierwszy dzień pracy zaczął od zwolnień

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Jeśli od miesięcy śledziliście to, jak Elon Musk kupuje/nie kupuje Twittera, możecie już odstawić popcorn na bok. Miliarder właśnie nabył spółkę i cały portal mediów społecznościowych, z którego sam uwielbia korzystać. Zaczął też zwalniać personel.

Elon Musk (w końcu!) kupuje Twittera

W kwietniu tego roku Musk po raz pierwszy ogłosił, że chce kupić Twittera. Miał stać się właścicielem jednej z największych platform social mediów za 44 mld USD. Zarząd firmy uznał to za uczciwą propozycję i zgodził się na transakcję.

Potem pojawiły się jednak komplikację albo – jak wolą krytycy Muska – dziwne, medialne negocjacje. Szef Tesli zaczął wycofywać się rakiem ze swoich deklaracji zakupu. Jako powód podał to, że Twitter chciał go oszukać. Firma miała podać mu liczbę fake’owych kont na portalu. Zrobiła to, twierdząc jednak, że te stanowią jedynie 5% wszystkich profili. Musk uznał, że to nierealnie mało.

Nie rozsądzimy już, czy wszystko powyższe było tylko próbą zbicia ceny, czy faktyczną irytacją. Faktem jest, że wczoraj ekscentryczny biznesmen nabył Twittera za 44 mld USD. Wniósł też od razu do majątku firmy… nową umywalkę (na Twitterze opublikował żartobliwy wpis:”let that sink in!”; “sink” w języku angielskim oznacza zlew, ale zwrot “sink in” – “wryć się w pamięć” – zapewne Muskowi chodziło o to drugie, choć własna umywalka też na pewno się przyda).

Zapach zwolnień o poranku

Swoje rządy Musk zaczął od zwolnień. Pracę stracili m.in. szef Twittera Parag Agrawal, dyrektor finansowy Ned Segal i szefowa ds. prawnych Vijaya Gadde.  Tych dwóch pierwszych wręcz upokorzono. Gdy Musk podpisywał umowę kupna, znajdowali się w siedzibie firmy w San Francisco. Tego samego dnia zostali wyprowadzeni z biurowca.

Musk napisał też oświadczenie, w którym opisał swoje motywacje, dla których kupił Twittera.

Nie zrobiłem tego, żeby zarobić więcej pieniędzy. Zrobiłem to, aby spróbować pomóc ludzkości, którą kocham

– twierdzi.

Oprócz przestrzegania praw obowiązujących w kraju, nasza platforma musi być ciepła i przyjazna dla wszystkich

– dodał.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności