za

Trust Wallet wprowadza integrację z Binance Pay oraz Coinbase Pay

Nexo Earn Aplikacja

Trust Wallet wdrożył rozszerzenie swojej przeglądarki, dzięki któremu użytkownicy cyfrowego portfela będą mogli przechowywać, wysyłać oraz odbierać cyfrowe aktywa we wszystkich blockchainach EVM oraz Solana.

Trust Wallet stale się rozwija

Trust Wallet został założony w 2017 roku. Niecały rok po pojawieniu się na rynku został kupiony przez Binance. Aplikacja jest bezpiecznym i zdecentralizowany portfelem typu non-custodial. Użytkownicy tego cyfrowego portfela zyskują dostęp do ponad 20 tys. tokenów opartych na Ethereum i zgodnych z EVM oraz różnych 63 blockchainach.

W tym tygodniu firma uruchomiła długo oczekiwane rozszerzenie swojej przeglądarki, które zawiera m.in. integrację z Binance Pay oraz Coinbase Pay. Dzięki temu użytkownicy tych dwóch giełd mają teraz możliwość transferować swoje środki bezpośrednio na adres Trust Wallet.

W dniu 14 listopada firma wdrożyła udanie rozszerzenie swojej aplikacji, które jest już obecnie dostępne w przeglądarkach Google Chrome i Opera. Od teraz osoby korzystające z cyfrowego portfela mogą przechowywać, wysyłać i odbierać kryptowaluty we wszystkich łańcuchach EVM i Solana. Co więcej, nowa aktualizacja zawiera automatyczne wykrywanie sieci. To zapewnia użytkownikom bezproblemową obsługę zdecentralizowanych aplikacji bez konieczności ręcznego dodawania blockchainów. Rozszerzenie wprowadza również obsługę wielu portfeli, niewymiennych tokenów NFT, integracje innych blockchainów poza EVM, a także obsługę portfela sprzętowego.

W dniu 16 listopada Binance, czyli największa na świecie giełda kryptowalut, poinformowała o wprowadzeniu integracji Trust Wallet z produktem firmy – Binance Pay. Od tego momentu klienci Binance nie muszą już skanować ani wprowadzać adresu portfela, jeśli posiadają Trust Wallet wśród opcji bezpośredniej wypłaty. Giełda poinformowała również że transfery nie będą ponosiły większej opłaty niż za gaz na blockchainie. Na dany moment nowa funkcja jest obsługiwana wyłącznie w wersji aplikacji Trust Wallet na Androida, aczkolwiek Binance już zapowiedziało wersję na iOS, która ma pojawic się „wkrótce”.

Analogicznie, tak sama integracja została przeprowadzona z Coinbase Pay. Jak podaje Bipul Sinha, Product Manager w Coinbase, opcja prostego finansowania portfela lub dappów przez użytkowników jest odpowiedzią na misję, którą kieruje się giełda. Coinbase bowiem planuje „budować pomost do świata Web3”.

Jakiś czas temu dyrektor generalny Binance –  Changpeng Zhao – wyraził publicznie swoje poparcie dla Trust Wallet. CZ stwierdził, że „samoopieka jest podstawowym prawem człowieka”. Nie powinno to oczywiście nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, jak wspominaliśmy, że Binance jest od 2018 roku właścicielem dostawcy cyfrowego portfela.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności