za
Elon Musk Twitter

Elon Musk nie chce mieć niezaangażowanych pracowników. Sugeruje kolejne zwolnienia?

Elon Musk zaczął swoje rządy w Twitterze w dość kontrowersyjny sposób. Zwolnił część personelu zarządzającego firmą. To jednak nie koniec. Teraz postawił pracownikom ultimatum – albo będą pracować na 100%, albo powinni się zwolnić.

Twitter 2.0 wymaga poświęcenia!

Nowy właściciel Twittera chce, by jego pracownicy byli zaangażowani w budowanie “przełomowego Twittera 2.0”. To zaś oznacza dużo pracy i nadgodziny.

W mailu, który przesłano do pracowników Twittera, miliarder dodał, że jeśli dany pracownik jest przekonany, że chce nadal pracować dla Twittera, ma kliknąć w przycisk, który przekierowuje go do formularza online. Jeżeli jednak dana osoba nie zdecyduje się na kliknięcie do godz. 17 (godz. 23 czasu polskiego) w czwartek… otrzyma trzymiesięczną odprawę.

Musk napisał też, że w przyszłości większość stanowisk w Twitterze będą zajmować “ci, którzy piszą świetne kody“. Jego nowa firma ma stać się projektem skupionym na stronie inżynieryjnej i technologicznej.

Całą wiadomość można przeczytać poniżej:

Krytykujesz firmę? Nie ma tu dla ciebie miejsca!

To jednak nie koniec. Z Twittera zwolniono ostatnio ok. 20 pracowników. Powód? Na firmowym forum w aplikacji Slack krytykowali ostatnie działania Elona Muska.

Do tego w zeszłą niedzielę Musk na Twitterze przeprosił użytkowników za to, że jego platforma w wielu krajach działa „super wolno”. Jego zdaniem jest to wina programistów. Odpowiedział mu na to Eric Frohnhoefer, pracownik Twittera.

Spędziłem ok. 6 lat pracując nad Twitterem na Androida i mogę powiedzieć, że to błędne [stwierdzenie]

– odpisał Muskowi.

To popraw mnie, proszę. Jaka jest prawidłowa statystyka. Twitter jest super powolny na Androidzie. Co zrobiłeś, żeby do naprawić

– spierał się z nim Musk.

Mimo merytorycznej odpowiedzi, programista został zwolniony, co potwierdził sam Musk. Frohnhoefer opublikował z kolei zdjęcie pokazujące, że zablokowano mu dostęp do służbowego komputera.

Można uznać, że nowa polityka kadrowa Muska jest – delikatnie mówiąc – dość kontrowersyjna. Jak w takich warunkach przebudowywać cały serwis? Chyba tylko szef Tesli zna odpowiedź na to pytanie. Można podejrzewać, że jego rządy w Twitterze nie skończą się dobrze.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.