za

Tokenomia.pro nawiązała długotrwałe partnerstwo z Chainlink Labs

2022-10-25
Blockchain
1,5% dla maluszka

We wtorek 25 października Tokenomia.pro – jako pierwsza polska firma – ogłosiła długoterminowe partnerstwo z Chainlink Labs. To kolejny krok w rozwoju firmy umożliwiający jej oferowanie usług jeszcze lepiej dopasowanych do potrzeb klienta.

Tokenomia.pro + Chainlink Labs= rozwiązanie konkretnego problemu

Co dzieje się w przypadku, gdy dane potrzebne do realizacji danego kontraktu nie są w blockchainie? Mogą to być np. informacje dot. ilości opadów na danym obszarze w miesiącach letnich. Tutaj z pomocą przychodzi Oracle (z ang.: wyrocznia) czyli usługa, która transferuje dane ze świata web2 do świata web3. Nie robi tego jednak w sposób scentralizowany, ale korzysta z wielu źródeł, aby finalnie zapisać wiarygodne dane, bo to one będą wykorzystywane dalej np. do realizacji kontraktu.

Dlaczego jednak współpraca z Chainlink Labs jest tak ważna? Po pierwsze, rozwiązania tej firmy umożliwiają właśnie łączenie świata web2 ze światem web3. Tokenomia.pro dzięki tej kooperacji będzie mogła więc bardziej efektywnie korzystać z oferowanych rozwiązań.

Nowa współpraca łączy ze sobą dwie firmy, które mają duże znaczenie dla branży blockchaina.

Chainlink Labs to wiodący dostawca bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań Oracle typu open-source dla blockchaina. Ulepsza smart-contracty poprzez łączenie ich z wieloma źródłami danych znajdujących się poza blockchainem, tzw. off-chain, takich jak: ceny aktywów, internetowe API, urządzenia IoT, systemy płatności i wiele innych. 

Z kolei Tokenomia.pro to firma zajmująca się konsultingiem i developmentem rozwiązań blockchainowych i web3 z doświadczonym ponad 30-osobowym zespołem z największych europejskich firm technologicznych. 

Tokenomia.pro oferuje kompleksowe usługi i stosuje najlepsze praktyki inżynierskie zdobyte przez dziesięciolecia i wdraża je w stale ewoluującym świecie Web3. Pomaga zarówno biznesom Web2 wejść w świat Web3, jak i projektom web3 rozwijać się w świecie blockchaina.

Przedstawiciele obu firm nie kryją swojej ekscytacji związanej z nową współpracą.

Dążymy do przyspieszenia adopcji rozwiązań Chainlink poprzez sieć naszych klientów i partnerów, ponieważ wierzymy, że Chainlink odgrywa kluczową rolę w globalnej adopcji Web3 – powiedział nam Łukasz Szymański, CEO Tokenomia.pro.

– Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Tokenomia.pro, aby połączyć ich fachową wiedzę z rozwiązaniami Chainlink, aby zapewnić projektom Web2 i Web3 infrastrukturę Oracle i narzędzia potrzebne do tworzenia skalowalnych i zewnętrznie połączonych zdecentralizowanych aplikacji.” – wtóruje mu Kate Lane, Partner Manager z Chainlink Labs.

Więcej o oferowanych rozwiązaniach Chainlink Labs przeczytacie tutaj.

Warto podkreślić jeszcze raz, że polski start-up nawiązuje ważną współpracę z globalnym dostawcą rozwiązań Web3. Będziemy śledzić dalszy rozwój tej kooperacji i informować was o kolejnych krokach obu firm na naszej stronie! 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności