za

Bitcoin ponownie przebija 20 000 USD

Konferencja Kryptoraport

Bitcoin powrócił do poziomów powyżej 20 000 USD. Nastroje na rynku poprawiają się.

Bitcoin kosztuje więcej niż 20 000 USD

Bitcoin kosztuje ok. 20 200 USD. Oznacza to skok ceny o ponad 4% w skali 24 h i o ok. 5% w ciągu 7 dni.

Indeks strachu i chciwości bitcoina wynosi 33, co nadal oznacza strach, ale nie “skrajny”, jak miało to miejsce jeszcze wczoraj.

Cena etheru także rośnie. Dziś 1 ETH kosztuje 1484 USD. Oznacza to skok ceny o 10% w skali doby i o 14% w ciągu 7 dni.

Indeks strachu i chciwości ETH wzrósł do aż 51, co oznacza już mocne neutralne pozycje.

Dlaczego bitcoin drożeje?

Dlaczego jednak kurs bitcoina odbił? Powodów może być kilka. Po pierwsze, jak donosi Bloomberg, do końca tygodnia może dojść do zakupu Twittera przez Elona Muska, co rynek mógł uznać za prowzrostowe wydarzenie. Szef Tesli uchodzi za zwolennika kryptowalut, więc jego “panowanie” na Twitterze może oznaczać dobre informacje dla bitcoina i altcoinów pokroju dogecoina.

Do tego w Wielkiej Brytanii walkę o władzę wygrał Rishi Sunak. Został nowym liderem Partii Konserwatywnej w swoim kraju. Oznacza to, że stanie też na czele brytyjskiego rządu. Może mieć to wpływ na kryptowalutową politykę Anglii. Wcześniej Sunak deklarował, że chce uczynić ze swojego państwa centrum kryptowalut na świecie.

Do tego kurs bitcoina długo znajdował się w konsolidacji. Obecnie z niej wychodzi i to górą. Czy oznacza to powrót do hossy?

Co dalej ze stopami procentowymi?

Kluczowe dla przyszłości kursu jest jednak to, jaką politykę monetarną będą prowadziły kraje na całym świecie. Z dniem, gdy Fed ogłosi ponowne obniżanie stóp proc., możemy liczyć, że wszystkie rynki odbiją – tyczy się to zarówno kryptowalut, jak i akcji. Powrót do luzowania ilościowego osłabi bowiem dolara. Wzmocni zaś różnej maści aktywa (w tym zapewne złoto i bitcoina).

Obecnie bank centralny deklaruje, że będzie kontynuował politykę podwyższania stóp. Nie może jednak tego robić w nieskończoność. Do mocnych wzrostów wrócimy więc wcześniej czy później.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności