za
bitcoin

Bitcoin przewyższa niemal wszystkie główne klasy aktywów w III kwartale 2022 roku

Pomimo niesprzyjających warunków makroekonomicznych i stagnacji na rynku kryptowalut, Bitcoin zdołał w trzecim kwartale 2022 roku przewyższyć wyniki akcji i większości głównych walut fiducjarnych. Wyjątkiem był indeks dolara amerykańskiego (DXY).

Najpopularniejsze aktywa w III kwartale 2022 roku

Ostatnie miesiące dla większości aktywów były okresem trendu bocznego i spadkowego. Jedynie indeks dolara amerykańskiego zyskał 7% w ciągu poprzedniego kwartału. Bitcoin zakończył wrzesień z ceną 19 564 USD i tym samym zanotował spadek o 1% w stosunku do drugiego kwartału 2022 roku.

Analiza wyników BTC pokazuje, że udało mu się również przewyższyć ropę naftową, złoto i jena japońskiego. Wszystkie wymienione aktywa zanotowały dużo większe spadki. Skoro BTC utrzymuje stabilny kurs pomimo znacznego wzrostu wartości DXY, oznacza to, że na rynek wciąż napływają nowi kupujący.

„Wśród panującej bessy na rynku akcji i bocznego trendu rynku kryptowalut, Bitcoin osiągnął w trzecim kwartale 2022 roku lepsze wyniki niż wszystkie główne aktywa – w tym akcje i główne waluty – z wyjątkiem indeksu dolara amerykańskiego”

– czytamy na CoinGecko.

Niestety, patrząc na wyniki od początku roku, BTC pozostaje aktywem, który osiągnął najsłabsze wyniki. 2022 rok przyniósł aż 58% spadku ceny.

bitcoin

Czy Bitcoin przewyższy większość aktywów?

Pod koniec lipca główny strateg z Bloomberg Inteligence, Mike McGlone podzielił się swoją rynkową predykcją. Według niego, podwyżki stóp Fed miały spowodować, że Bitcoin „przewyższy większość aktywów”. Tak też wydarzyło się w III kwartale 2022 roku.

Jednocześnie zwolennicy Bitcoin nie ustają w przekonaniu, że najstarsza kryptowaluta jest świetnym zabezpieczeniem przed inflacją, a nawet możliwym zamiennikiem złota. Warto wspomnieć, że potencjał BTC jako magazynu wartości po raz kolejny staje się zauważalny w obliczu trwającego kryzysu. Obecnie Bitcoin osiągnął 40-dniową wysoką korelację ze złotem. Znacznie spadła również płynność największego cyfrowego aktywa. Jego cena zalicza mniejsze wahania niż S&P 500 czy Nasdaq. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce na początku pandemii COVID-19.

W momencie publikacji artykułu Bitcoin kosztuje 19 380 USD, co oznacza wzrost o 0,27% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.