za

Tim Draper: Salwador będzie dzięki bitcoinowi jednym z najbogatszych krajów świata

Tim Draper, inwestor venture capital, pochwalił politykę Salwadoru. Kraj uznaje bitcoina za środek płatniczy i wspiera adopcję blockchaina. To zaś ma uczynić region jednym z najbogatszych na świecie.

Tim Draper chwali Salwador

Tim Draper był gościem podcastu Web3 Deep Dive, który jest prowadzony przez Rachel Wolfson. W czasie wywiadu stwierdził, że bitcoin pomaga Salwadorowi się rozwijać i stać się lepszym krajem.

W ciągu około 30 lub 40 lat [Salwador] przejdzie z bycia najbiedniejszym i najbardziej niebezpiecznym krajem do być może jednym z najbogatszych i najbardziej innowacyjnych państw na świecie (…) i tylko dlatego, że przyjął bitcoina

powiedział.

Ponadto Draper stwierdził, że zakupy bitcoinów dokonywane przez prezydenta Nayiba Bukele pozwolą krajowi spłacić swój dług wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) i „nigdy więcej z nimi nie rozmawiać”.

Warto dodać, że jako inwestor Draper od lat inwestuje w BTC. Przewiduje, że w tym roku kryptowaluta zdrożeje do 250 000 USD. Jego zdaniem w USA grozi konsumentom poważny kryzys, który napędzi popyt na BTC. Uważa, że nastąpi run na banki i konsumenci oraz inwestorzy nie będą już chcieli dolarów.

Bukele i Nowe Idee utrzymują władzę w swoim kraju

Sam Bukele jest dziś twarzą adopcji bitcoina w regionie. To on zadecydował o tym, że w 2021 r. jego kraj uznał BTC za środek płatniczy. Do tego w Salwadorze powstała publiczna sieć bitomatów.

W tym roku Bukele wygrał wybory prezydenckie, a jego partia Nuevas Ideas (Nowe Idee) parlamentarne. Opozycja twierdzi, że wszystko miało miejsce w atmosferze naginania prawa i konstytucji. Jak na razie jednak jej protesty na nic się nie zdały.

Sama bitcoinowa polityka rządu budzi kontrowersje. Wspomniany przez Drapera MFW krytykował Salwador za uznanie bitcoina za środek płatniczy oraz kupowanie kryptowalut. Mimo tego kraj jak na razie jest sporo na plusie na swojej inwestycji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności