Zaskakujący sojusz: Tether i Uzbekistan. O co chodzi w nowym projekcie emitenta stablecoina?

Tether ogłosił współpracę z rządem Uzbekistanu. Cel? Rozwój projektów kryptowalutowych. Chodzi też o stworzenie niezależnego systemu komunikacyjnego i finansowego oraz ustanowienie programów edukacyjnych związanych z blockchainem.

Tether zaczyna współpracę z Uzbekistanem

Tether i rząd Uzbekistanu rozpoczynają współpracę. Przedstawiciele obu podmiotów podpisali już specjalny protokół, z którego wynika, że obie strony będą dążyły do stworzenia infrastruktury opartej na technologii blockchain kraju.

Memorandum podpisane przez Tethera i Narodową Agencję Projektów Perspektywicznych, uzbecki organ nadzorujący kryptowaluty, obejmuje prace w trzech różnych obszarach. Po pierwsze, Tether i agencja będą współpracować w celu naszkicowania ram prawnych dotyczących kryptowalut, które wspierają emisję cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) przez rząd Uzbekistanu. Chodzi też o analizę możliwości tokenizacji aktywów i obecnej infrastruktury płatniczej kraju.

Do powyższego dojdzie opracowanie i wdrożenie niezależnej infrastruktury komunikacyjnej systemu finansowego. W praktyce oznacza to, że Tether pomoże przeprojektować obecny system płatności, aby umożliwić „szybsze, bezpieczne i opłacalne” transakcje.

Przede wszystkim edukacja!

Wreszcie wspólny wysiłek władz i spółki obejmie również zaangażowanie Tethera i krajowych instytucji edukacyjnych w zapoznanie obywateli kraju z blockchainem, kryptowalutami i stablecoinami. Inicjatywa ta ma na celu umożliwienie studentom zdobycia wiedzy specjalistycznej w tych obszarach, aby mogli oni rozwijać się na rynku kryptowalut.

Paolo Ardoino, dyrektor generalny Tether, wskazuje na znaczenie tego sojuszu, wyjaśniając, że jego firma jest gotowa pomóc w szerszym projekcie: budowaniu międzynarodowej branży kryptowalut. Dodał:

Ta współpraca pokazuje zaangażowanie Tether we wspieranie innowacji i odpowiedzialnego rozwojuj ekosystemu zasobów cyfrowych na całym świecie.

Lee Dmitriy Romanovich, dyrektor Narodowej Agencji Projektów Perspektywicznych, pochwalił zawarte z Tetherem porozumienie, deklarując, że stanowi ono „znaczący krok w wykorzystaniu ogromnego potencjału technologii blockchain i ogólnie kryptowalut”. Dodał, że wydajny ekosystem blockchaina „może mieć głęboki wpływ na poprawę życia wszystkich obywateli Uzbekistanu”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności