za
tether telegram

Telegram umożliwia przesyłanie tetherów

Binance Launchpool

Użytkownicy jednego z najpopularniejszych komunikatorów, jakie są dostępne na rynku – Telegramu – mogą od teraz przesyłać sobie tethery (USDT), czyli jednostki topowego stablecoina. Wszystko to w ramach usługi czatu.

Tether w Telegramie

Do bota @wallet w Telegramie dodano opcję przesyłania USDT. Tym samym rozszerzono możliwości aplikacji służące do kupowania i sprzedawania kryptowalut.

Powyższe ma o wiele większe znaczenie, niż może się wydawać. Dziś bowiem barierą wejścia na rynek cyfrowych aktywów jest znajomość technologii blockchain i tego, jak przesyłać kryptowaluty. Integracja kryptowalutowych płatności z aplikacjami do przesyłania wiadomości, takimi jak Telegram, sprawia, że transferowanie bitcoinów, altcoinów i stablecoinów staje się tak proste, jak wysłanie komuś SMS-ów lub zdjęć. Z pewnością zwiększy to adopcję kryptowalut.

USDT to kolejny coin, który jest dostępny w Telegramie. Od ubiegłego roku w aplikacji dostępne są też bitcoiny (BTC) i toncoiny (TON). Je także można przesłać za pośrednictwem bota @wallet. Firma promuje swoją usługę jako umożliwiającą przeprowadzanie “anonimowych transakcji P2P”. Nie gwarantuje pełnej anonimowości, bowiem użytkownicy muszą udostępnić swój numer telefonu. Telegram pobiera przy transakcji 0,9% prowizji.

Fundacja TON podkreśla, że usługa umożliwia kupno kryptowalut “bez wyłączania aplikacji Telegram”. Co więcej, możliwe jest przesyłanie środków “do znajomych za pomocą krótkiego pseudonimu i bez długich adresów portfeli”.

tether telegram

Telegram a kryptowaluty

Twórcy aplikacji już kilka lat temu próbowali wejść na rynek blockchaina. Warto przypomnieć właśnie o wspomnianym już projekcie Open Network (TON), którego rozwój został zahamowany w 2020 roku. Powodem były problemy prawne z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Mimo problemów TON był utrzymywany przy życiu przez członków swojej społeczności, nazywających siebie The TON Foundation. Nadal rozwijają oni projekt.

Pomimo tego, że Telegram nie jest bezpośrednio zaangażowany w TON, nadal interesuje się siecią. Przykładem tego jest zbudowanie platformy aukcyjnej Fragment opartej na blockchainie, co miało miejsce pod koniec zeszłego roku.

Od paru miesięcy firma umożliwia też użytkownikom tworzenie kont przy użyciu anonimowych numerów opartych na blockchainie. Do założenia profilu nie jest konieczny numer telefonu komórkowego.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności